Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt na budowę - niedokończone pomieszczenia

Dzień dobry,

mam pytanie jakie są konsekwencje nie zrealizowania wszystkich prac zawartych z kosztorysu na budowę domu? Przedłużaliśmy już okres rozliczenia kredytu (budowa trwa już 3,5 roku), z przyczyn od nas niezależnych góra domu wciąż jest niedokończona, brak karton-gipsów w części pomieszczeń. Dom odebrany technicznie, zamieszkany na dole, wyposażony cały dół. Raty spłacamy w terminie.

Czy podnosicie Państwo marżę do czasu dokończenia wszystkich prac?

 

Pozdrawiam!

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Ann_Wawa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
02-05-2018
Wiadomość 1 z 5 (6 159 wyświetleń)

Re: Kredyt na budowę - niedokończone pomieszczenia

Konsekwencją niespełnienia warunku będzie wysyłanie monitów upominawczych, a ostatecznie możemy wypowiedzieć umowę kredytową. Proponuję zwrócić się w oddziale do specjalisty hipotecznego o zamówienie nowego aneksu wydłużającego warunek zakończenia inwestycji. Koszt aneksu to 200 zł.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (6 148 wyświetleń)

Re: Kredyt na budowę - niedokończone pomieszczenia

Wypowiadacie Państwo umowę jak tylko jedna rzecz jest niedokończona z kosztorysu?

Złożymy te dokumenty, które potwierdzają odbiór domu, prześlemy zdjęcia z wykonanych prac i stanu domu. Czy lepiej od razu wnioskować o aneks wydłużający zakończenie inwestycji?

Odpowiedz
0 Lajków
Ann_Wawa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
02-05-2018
Wiadomość 3 z 5 (6 141 wyświetleń)

Re: Kredyt na budowę - niedokończone pomieszczenia

Zdjęcia potwierdzające wykonanie prac, proszę załączyć przez usługę internetową. Jeśli jednak zawarte w kosztorysie prace nie zostały wykonane to nie będziemy mogli zaakceptować warunku. Proponuję skontaktować się ze specjalistą hipotecznym z oddziału, specjalista zaproponuje najlepsze rozwiązanie tej sytuacji.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 5 (6 132 wyświetleń)

Re: Kredyt na budowę - niedokończone pomieszczenia

Jak się zakończyła sprawa?

Odpowiedz
0 Lajków
Samson80
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
06-07-2023
Wiadomość 5 z 5 (2 451 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Witam, 12 kwietnia 2024 wpłaciłem 5tyś do wpłatomatu Planet Casch w Rybniku po chwili wydał kartę i pojawił się komunikat awaria bankomat zablokowany, zgłosiłem na infolinię nr.zgłoszenia;109447/04202

...

20-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy