Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

Chcemy z mężem kupić mieszkanie na rynku wtórnym. Nie posiadamy wkładu własnego w gotówce, ale mamy kawalerkę w innym mieście. Wyczytałam tu na forum, że bank może ewentualnie ustanowić zabezpieczenie na obu lokalach i wtedy udzielic kredytu do wysokości 80% wartości obu nieruchomości. Czy dobrze to zrozumiałam?

Pytanie ważniejsze mam natomiast w tym miejscu: jeżeli własciciel wycenił swoje mieszkanie (które chcemy kupić) np na 300.000 a rzeczoznawca w banku wyceni je na inna kwotę, to która z tych wartości jest brana pod uwagę?

Odpowiedz
0 Lajków
Meg
Meg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
01-02-2016
Wiadomość 1 z 7 (8 010 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

[ Edytowane ]

Istnieje możliwość zabezpieczenia się na dwóch nieruchomościach, posiadana kawalerka będzie traktowana, jako wkład własny. Możemy skredytować maksymalnie 80% wartości obu nieruchomości, oczywiście do wysokości posiadanej zdolności kredytowej.

W przypadku wyceny nieruchomości, będziemy brać pod uwagę wartość wyższą.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (7 986 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

Dzień dobry,

 

odkopuję wątek, żeby zapytać czy zmieniły się ostatnio przepisy dotyczące zabezieczeń kredytu, a konkretenie zabezpieczeń na dwóch nieruchomościach.

Pani w oddziale stwierdziła, że nie można zabezpieczać zakupu mieszkania na dwóch nieruchomościach, ale nie była doradcą hipotecznym, więc swoją wiedzę czeprała z pytania innych doradców. Nie wiem teraz co o tym mysleć i gdzie leży porawda.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Meg
Meg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
01-02-2016
Wiadomość 3 z 7 (7 397 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

W ostatnim czasie zmieniały się przepisy. Wymagamy 20% wkładu własnego. Druga nieruchomość może być zabezpieczeniem kredytu, ale nie może być wkładem własnym.  Przykładowo jeżeli kupowana jest nieruchomość za 100 tys. zł to wymagamy min 20 tys. zł wkładu własnego.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 4 z 7 (7 376 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

Rozumiem, dziekuję za odpowiedź. Nie jest pocieszająca, bo zamknęła się furtka na zakup mieszkania dla takich osób jak my - które nie mają wkładu własnego w gotówce.

Odpowiedz
0 Lajków
Meg
Meg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
01-02-2016
Wiadomość 5 z 7 (7 372 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

Witam serdecznie, 

Czy bank może zabezpieczyć sie na garażu przyłączonym do szeregówki? Czy cena garażu wlicza się do wkładu własnego podczas starania się o kredyt? Z góry dziękuję za podpowiedzi

 

M

Odpowiedz
0 Lajków
Mariola
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
06-06-2016
Wiadomość 6 z 7 (7 371 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

@Mariola Garaż może stanowić zabezpieczenie pod warunkiem że będzie wpisany w akt notarialny wraz z zakupem nieruchomości. Wtedy łącznie zabezpieczamy się na nieruchomości wraz z garażem. Wymagamy 20% wkładu własnego liczonego od ceny zakupy inwestycji.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 7 z 7 (7 252 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy