Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny na remont a terminy

Witam,

 

Mamy z dziewczyną Kredyt hipoteczny na rozbudowę istniejącego domu, niestety koszty były niedoszacowane i brakło nam Emotikon: Szczęśliwy, chcemy wyjechać za granicę w tym roku na parę lat, raty spłacamy w terminie, ale termin na jakim się ujmówililiśmy z bankiem (koniec remontu) mija za parę miesięcy. Czy są jakieś konsekwencje, gdy dokończymy za parę lat?, aż sobie odłożmy brakującą kwotę?, bo nie chcemy już nic więcej dobierać.

lukpat
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
21-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (8 516 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na remont a terminy

@lukpat Bardzo zależy mi, aby Ci pomóc, jednak nie mam możliwości wydłużenia terminu dostarczenia dokumentów potwierdzających zakończenie remontu. Należy kontaktować się z doradcą hipotecznym z oddziału banku. Będzie konieczność podpisania aneksu do umowy.

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (8 507 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na remont a terminy

ok, ale czy są kary np: wyższa rata za przekroczenie terminu?.

Odpowiedz
0 Lajków
lukpat
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
21-01-2016
Wiadomość 3 z 4 (8 459 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na remont a terminy

W przypadku niedotrzymania tych terminów bank uprawniony jest podjąć czynności upominawcze takie jak: wysłanie monitu (listownie lub na adres e-mail), wykonanie telefonu upominawczego, wysyłka komunikatu SMS lub komunikatu bankowości elektronicznej, zlecenie wizyty terenowej.

Ponadto, po wykonaniu powyższych czynności nadal np. remont nie będzie wykonany i rozliczony bank może w ostateczności wypowiedzieć umowę kredytu z zastrzeżeniem, że po upływie okresu wypowiedzenia Kredytobiorca jest zobowiązany do niezwłocznego zwrotu wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami. Okres wypowiedzenia umowy wynosi 30 dni.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (8 433 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy