Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny na dziurę w ziemi - ubezpieczenie pomostowe i wkład własny

Dzień dobry, w związku z tym, że chcę kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, które jest w budowie chcę się upewnić, czy rzeczywiście w ING jest najniższe ubezpieczenie pomostowe tak jak piszą w tym artykule https://hipoteki.net/wpis-do-hipoteki-ile-kosztuje-ubezpieczenie-pomostowe/. W moim przykładzie jeśli planowe oddanie do użytkowania mieszkania w listopadzie 2021 roku. Oraz drugie pytanie, czy to prawda, że jedyny wkład własny w ING to gotówka? Czy może być to zaliczka dla dewelopera? Pozdrawiam Karol Emotikon: Szczęśliwy  

Odpowiedz
0 Lajków
KraloN
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-10-2019
Wiadomość 1 z 4 (4 633 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na dziurę w ziemi - ubezpieczenie pomostowe i wkład własny

Witam,

Nie wiem czy najniższe, ale wynosi ono tyle co w tym artykule (+0,05 p.p.).

Pamiętaj iż deweloper też może wygenerować opóźnienie czasowe, np. u mnie wynosi ono już ponad 6 miesięcy.
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 2 z 4 (4 531 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na dziurę w ziemi - ubezpieczenie pomostowe i wkład własny

Nie stosujemy ubezpieczenia pomostowego.
Podwyższamy marże o 0,05 p.p. do czasu ustanowienia hipoteki w księdze wieczystej- jest więc to chyba niewielka podwyżka😉

Wkład własny trzeba wpłacić do dewelopera (zaliczka również się w to wlicza).

  

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 3 z 4 (4 524 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na dziurę w ziemi - ubezpieczenie pomostowe i wkład własny

Cześć

 

Dodam jeszcze, że w moim przypadku potwierdzenie wpłaty wkładu własnego polegało na przesłaniu elektronicznie potwierdzeń przelewów na rachunek powierniczy dewelopera - bardzo wygodnie. 

tomaszkob89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
5
25-05-2017
Wiadomość 4 z 4 (4 491 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy