Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny budowa domu z wykonczeniem

Czy przy budowie domu wg kosztorysu kwota X (np. 50 tys.) przeznaczona na wykonczenie zostanie wyplacona z druga transza?

I co jesli po wyplacie tej kwoty budowa domu zatrzyma sie na stanie developerskim bez wykonczenia? Czy kwote X trzeba bedzie zwrocic czy wykonczyc dom zgodnie z kosztorysem?

Pytanie dotyczy sytuacji gdzie z roznych powodow po otrzymaniu kredytu zmienila sie decyzja inwestora co do realizacji stanu domu i jego ewentualnej odsprzedazy w innym stanie niz zadeklarowny w kosztorysie.

Dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedz
0 Lajków
Sderr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-10-2018
Wiadomość 1 z 3 (2 957 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny budowa domu z wykonczeniem

[ Edytowane ]

Nieruchomość musi być doprowadzona minimum do stanu deweloperskiego (musi mieć odbiór budowlany). Nieruchomość musi być doprowadzona do takiego stanu jaki zakłada kosztorys oraz informacja na wniosku kredytowym.

Jeśli są dwie transze, to potrzebne jest udokumentowanie, że prace z pierwszej zostały wykonane aby uruchomić kolejną cześć.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (2 881 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny budowa domu z wykonczeniem

W przypadku, gdyby w trakcie Inwestycji Inwestor zmienił plan działania i postanowił sprzedać nieruchomość to:

1). Przy sprzedaży - Kupujący będzie musiał spłacić aktualne zadłużenie w Banku - nadwyżkę przelewa na konto Sprzedającego (aktualnego Inwestora)

Bank po Spłacie Zadłużenia wystawia dokumenty niezbędne do wykreślenia Hipoteki.

 

2). Następnie Nowy Właściciel przepisuje pozwolenie na Budowę na siebie i może dokończyć proces Budowlany.

 

****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.

W razie dodatkowych pytań jestem do Twojej dyspozycji.

Odpowiedz
0 Lajków
Nestor
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
19-11-2018
Wiadomość 3 z 3 (2 541 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy