Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny, a wieczysta dzierżawa

Czy mam szansę na kredyt, jeśli nieruchomość powstanie na działce w wieczystej dzierżawie? nr KW: PT1R/00098206/4

 

Działkę nabyłem w ramach programu miejskiego "Działka na start" - w ramach niego oddano w użytkowanie wieczyste nieruchomości na cele mieszkaniowe, tj. budownictwo jednorodzinne.

 

Zapłaciłem już 20% wylicytowanej ceny działki. Opłata roczna 1% tj 1300 zł + VAT. Użytkowanie wieczyste do 10.05.2117 r.

Strony postanowiły:

  • opłata roczna 1%
  • wartość nieruchomości może być aktualizowana minimum co 3 lata
  • nieruchomość oddano w użytkowanie wieczyste z przeznaczeniem pod budowę jednorodzinnego budynku mieszkalnego
  • ustala się następujące terminy zagospodarowania nieruchomości, które ujawniono w KW:
    • rozpoczęcie budowy (wylanie fundamentów) - 2 lata od postanowienia użytkowania wieczystego
    • zakończenie budowy - zgłoszenie do opodatkowania i zameldowanie - 5 lat od postanowienia użytkowania wieczystego
    • po spełnieniu powyższych użytkownik wieczysty ma prawo do 80% bonifikaty w cenie nabycia prawa własności w miejsce prawa jej użytkowania wieczystego
    • jeżeli przed upływem 10 lat od daty ustanowienia prawa użytkowania wieczystego, użytkownik wykorzysta nieruchomość na inny cel niż określony w umowie lub zbędzie to prawo, zobowiązany jest do zapłaty kary umownej w wysokości 29,500 zł

 

Kredytu potrzebujemy 230,000 zł. Wkład własny to około 70,000 zł.

Odpowiedz
0 Lajków
djcaspy
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-11-2018
Wiadomość 1 z 2 (3 664 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny, a wieczysta dzierżawa

djcaspy Decyzję o tym, czy otrzymasz kredyt na tę działkę, podejmiemy dopiero po złożeniu wniosku ze wszystkimi dokumentami.
Potrwa to około miesiąca. Niestety jest ryzyko, że nie zgodzimy się na udzielenie kredytu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (3 631 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy