Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny, a wieczysta dzierżawa

Czy mam szansę na kredyt, jeśli nieruchomość powstanie na działce w wieczystej dzierżawie? nr KW: PT1R/00098206/4

 

Działkę nabyłem w ramach programu miejskiego "Działka na start" - w ramach niego oddano w użytkowanie wieczyste nieruchomości na cele mieszkaniowe, tj. budownictwo jednorodzinne.

 

Zapłaciłem już 20% wylicytowanej ceny działki. Opłata roczna 1% tj 1300 zł + VAT. Użytkowanie wieczyste do 10.05.2117 r.

Strony postanowiły:

  • opłata roczna 1%
  • wartość nieruchomości może być aktualizowana minimum co 3 lata
  • nieruchomość oddano w użytkowanie wieczyste z przeznaczeniem pod budowę jednorodzinnego budynku mieszkalnego
  • ustala się następujące terminy zagospodarowania nieruchomości, które ujawniono w KW:
    • rozpoczęcie budowy (wylanie fundamentów) - 2 lata od postanowienia użytkowania wieczystego
    • zakończenie budowy - zgłoszenie do opodatkowania i zameldowanie - 5 lat od postanowienia użytkowania wieczystego
    • po spełnieniu powyższych użytkownik wieczysty ma prawo do 80% bonifikaty w cenie nabycia prawa własności w miejsce prawa jej użytkowania wieczystego
    • jeżeli przed upływem 10 lat od daty ustanowienia prawa użytkowania wieczystego, użytkownik wykorzysta nieruchomość na inny cel niż określony w umowie lub zbędzie to prawo, zobowiązany jest do zapłaty kary umownej w wysokości 29,500 zł

 

Kredytu potrzebujemy 230,000 zł. Wkład własny to około 70,000 zł.

Odpowiedz
0 Lajków
djcaspy
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-11-2018
Wiadomość 1 z 2 (3 694 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny, a wieczysta dzierżawa

djcaspy Decyzję o tym, czy otrzymasz kredyt na tę działkę, podejmiemy dopiero po złożeniu wniosku ze wszystkimi dokumentami.
Potrwa to około miesiąca. Niestety jest ryzyko, że nie zgodzimy się na udzielenie kredytu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (3 661 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy