Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a księga wieczysta

Dzień dobry,

mam w Państwa Banku kredyt hipoteczny. Kilka dni temu otrzymałem list z prośbą o dostarczenie wymaganych dokumentów:

"Czego potrzebujemy: wpisania ING BANKU ŚLĄSKIEGO na pierwszym miejscu w księdze wieczystej nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu".

 

Myślałem, że wszystkie formalności załatwił już za mnie notariusz.

Jaki rodzaj dokumentu powinienem dostarczyć? Czy wypis z księgi wieczystej?

W rzeczonej księdze w Dziale IV widnieje ING BANK ŚLĄSKI jako wierzyciel hipoteczny, a dokumentem będącym podstawą wpisu jest UMOWA SPRZEDAŻY LOKALU MIESZKALNEGO ORAZ OŚWIADCZENIE O USTANOWIENIU HIPOTEKI.

Natomiast w Dziale II kw w rubrycie "WŁAŚCICIELE" jestem wpisany ja oraz małżonka. Czy to odpowiednio uzupełniona księga?

Bardzo proszę o określenie jaki dokładnie rodzaj dokumentu powinienem dostarczyć albo jakie czynności podjąć.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Dawid

Odpowiedz
0 Lajków
dp
dp
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
28-06-2016
Wiadomość 1 z 3 (9 862 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a księga wieczysta

Standardowo takim dokumentem jest zawiadomienie z sądu, które powinieneś otrzymać z informacją, że nasz bank został wpisany w dziale IV księgi wieczystej. W tej chwili wystarczające również będzie, jeżeli zadzwonisz na infolinię banku pod numer 32 3570057 i podasz  numer księgi wieczystej. Elektronicznie sami potwierdzimy czy wpis jest zrobiony.

DariuszK
Były moderator
Były moderator icon
28
5
25-03-2016
Wiadomość 2 z 3 (9 803 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a księga wieczysta

Odwiedziłem dzisiaj oddział Banku z zawiadomieniem, które otrzymałem z sądu. Niestety pracownica Banku poinformowała mnie, że zawiadomienie jest niewystarczające i powinienem "przynieść księgę wieczystą" Emotikon: Szczęśliwy

 

Jutro spróbuję w oddziale w Katowicach, a jak i tam się nie uda, to skorzystam z numery infolinii. Dziękuję za pomocEmotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
dp
dp
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
28-06-2016
Wiadomość 3 z 3 (9 790 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy