Odpowiedz

Kredyt hipoteczny 3 pytania

Witam, zamierzam kupic mieszkanie deweloperskie za 192tys. Jak narazie wpłaconą mam zaliczke w wysokosci 10tys. Wklad wlasny wychodzi ok. 29tys czyli 10tys z rezerwacji a reszta czyli te 19tys moze byc na koncie? W jaki sposob bank oblicza wklad wlasny?
Slyszalam ze jest mozliwosc zaciagniecia wiekszego kredytu hipotecznego na potrzeby wykonczenia owego mieszkania. O jakiej kwocie mowa, tak w przyblizeniu o ile mozna sie starac?
I ostatnie pytanie to z ile miesiecy wstecz bank wylicza zdolnosc? Bo slyszalam rozne wersje: ze dochod jest liczony z 3, 6 jak i 12 miesięcy.
Bardzo prosze o odpowiedz, dziekuje.
Odpowiedz
0 Lajków
MIGOTKA
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
2
13-01-2016
Wiadomość 1 z 13 (9 908 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny 3 pytania

Wymagamy 20% wkładu własnego. Zakładając, że cena mieszkania jest 192 000 zł. To wkład własny musisz mieć na poziomie 38 400 zł. Jest możliwość podwyższenia kwoty kredytu o cele wykończeniowe/ remontowe, ale łączna kwota na zakup i na cele wykończeniowe nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomość już po jej wykończeniu.  Oczywiście kwota przyznanego kredytu również jest uzależniona od zdolności kredytowej. Czas za, jaki przeliczamy dochody jest uzależniony od rodzaju dochodów. Na przykład dla dochodów uzyskiwanych z tytułu umowy o prace bierzemy pod uwagę średnią za ostatnie 3 miesiące. Natomiast dla dochodów z działalności gospodarczej bierzemy pod uwagę średnią za okres ostatnich 12 miesięcy.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 2 z 13 (9 885 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny 3 pytania

Rozumiem. A jest mozliwosc mniejszego wkladu wlasnego? Tylko np wieksza marża czy tez prowizja, czy niema takiej opcji?
Odpowiedz
0 Lajków
MIGOTKA
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
2
13-01-2016
Wiadomość 3 z 13 (9 856 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny 3 pytania

Wymagamy wkładu własnego na poziomie 20% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu. jeżeli nie dysponujesz wymaganym wkładem własnym, dopuszczamy możliwość ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia na drugiej nieruchomości mieszkalnej bądź działce budowlanej.

Odpowiedz
0 Lajków
MateuszO
Były moderator
Były moderator icon
25
9
04-09-2015
Wiadomość 4 z 13 (9 848 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny 3 pytania

Jezeli pojde do banku zalatwiac kredyt w polowie lutego (po wyplacie 10 lutego) to dochody beda mi sie liczyc od lutego wstecz czy od stycznia wstecz te 3miesiace?
Odpowiedz
0 Lajków
MIGOTKA
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
2
13-01-2016
Wiadomość 5 z 13 (9 323 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny 3 pytania

Dochody liczymy za 3 ostatnie miesiące, w których wystąpił dochód. Jeśli zdąży Pani otrzymać wypłatę przed złożeniem wniosku, to proszę ten dochód wliczyć.
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 6 z 13 (9 288 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny 3 pytania

A mozna prosic o wyliczenie zdolnosci o jaki kredyt najwiekszy mozemy sie starac tak plus/minus.
Mieszkanie rynek pierwotny za 192tys. Wklad wlasny 40tys. Rodzina 2+1. Dochod netto 3200zl. Umowa o prace czas nieokreslony. Brak kredytow, kart kredytowych itp. Historia w Biku czysta. Inne oplaty: minimalne ( mieszkamy u tesciow).
O ile mozemy dodatkowo powiekszyc kredyt na wykonczenie owego mieszkania?
Odpowiedz
0 Lajków
MIGOTKA
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
2
13-01-2016
Wiadomość 7 z 13 (9 259 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny 3 pytania

Na podstawie przekazanych przez Ciebie informacji, przy 30 letnim okresie kredytowania, zdolność kredytowa jest na poziomie około 250 000 zł.

Kredytujemy maksymalnie do 80% wartości nieruchomości, czyli 20% to wymagany wkładu własny. Okres spłaty może wynieść maksymalnie 35 lat. Bank udziela kredytu hipotecznego maksymalnie do 70 roku życia głównego kredytobiorcy.

Ponieważ zależy nam na współpracy z Tobą zapraszam do kontaktu z bankiem w wygodny sposób poprzez:

- wypełnienie formularza internetowego,

- kontakt telefoniczny pod numer 32 357 00 65. Infolinia jest czynna w dni robocze od godziny 08:00 do 20:00 oraz w soboty od godziny 08:00 do 16:00,

-  placówkę banku z obsługą kredytów hipotecznych .

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 8 z 13 (9 246 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny 3 pytania

Witam, prosze mi powiedziec skoro kupuje mieszkanie za 193tys. Wkladu wlasnego mam 50tys. Bylam w oddziale banku rozmawialam z pania (nie zajmuje sie typowo kredytami) i powiedziala ze maksymalny kredyt mozemy miec w wysokosci 155tys . A co teraz gdy chce wziasc kredyt wiekszy o 50tys zeby wykonczyc to mieszkanie bo ono w stanie deweloperskim bedzie. Wiec razem chcielismy wziasc kredyt w wysokosci 205tys. Jednak Pani w banku stwierdzila ze sie nie da bo moga dac tylko 80%wartosci mieszkania wiec wychodzi ze 155tys i nic wiecej. Wiec w takim razie za co mam wykonczyc to mieszkanie?? Skoro ten wklad moj wlasny musze dolozyc na wykup mieszkania. A co z wykonczeniem??
Naprawde nie moge wziasc wiekszego kredytu na wykonczenie??
Odpowiedz
0 Lajków
MIGOTKA
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
2
13-01-2016
Wiadomość 9 z 13 (9 099 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny 3 pytania

[ Edytowane ]

Możemy udzielić kredytu na zakup i wykończenie wtedy łączna kwota kredytu nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomości już po wykończeniu. Jeżeli mamy udzielić kwoty kredytu 250 000 zł to wartość nieruchomości po wykończeniu powinna wynosić 312 500 zł. Wkład własny, który będziemy wymagać jeszcze przed uruchomieniem kredytu to 20% liczone od ceny zakupy. W przypadku ceny mieszkania 193 000 zł będzie musiała Pani posiadać 38 600 zł wkładu własnego.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 10 z 13 (8 974 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy