Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt do jakiego stanu budowy, oraz kilka innych pytań

Dzień dobry,
szukam kredytu hipotecznego na budowę domu, w związku z czym mam pytanie.
Czy kredyt musi pokrywać stan "pod klucz", stan deweloperski czy wystarczy stan surowy zamknięty?

Mam możliwość założenia większość instalacji "prywatnie" z pominięciem kosztownych firm, czy wystarczy, że złożyłbym jedynie oświadczenie, że sam bym wykonał takie prace?

Czy jeżeli uzyskał bym 400 tys zł kredytu, a wykorzystałbym np 300, to te 100 mógłbym zwrócić, aby rata była mniejsza?

Czy jest możliwość pokrycie obecnych zobowiązać gotówkowych kredytem hipotecznym, na wzór Kredytu Hipotecznego MIX w PKO?

Czy jest możliwsć wzięcia kredytu hipotecznego na zakup działki oraz budowy domu? ( Takie rozwiązanie oferuje PKO.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Szaman
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
2
06-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (27 208 wyświetleń)

Re.: Kredyt do jakiego stanu budowy, oraz kilka innych pytań

Czy kredyt musi pokrywać stan "pod klucz", stan deweloperski czy wystarczy stan surowy zamknięty?

Środki uzyskane z kredytu i Twój wkład własny musi wystarczyć na to, aby oddać nieruchomość do użytkowania.

Okres budowlany wynosi maksymalnie 24 miesiące. Jeśli nieruchomość będzie budował deweloper możemy ten okres przedłużyć do 36 miesięcy. Wymagamy udokumentowania posiadania swoich środków, które wystarczą, aby we wskazanym wyżej okresie zakończyć budowę.

 

Mam możliwość założenia większość instalacji "prywatnie" z pominięciem kosztownych firm, czy wystarczy, że złożyłbym jedynie oświadczenie, że sam bym wykonał takie prace?
Wypełniasz kosztorys inwestycji, gdzie wpisujesz ile będą wynosić dane prace. Zweryfikujemy czy środki, które będziesz chciał uzyskać wystarczą na pokrycie prac. Kosztorys jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 

Czy jeżeli uzyskał bym 400 tys zł kredytu, a wykorzystałbym np 300, to te 100 mógłbym zwrócić, aby rata była mniejsza?

Jeżeli udokumentujesz, że masz pieniądze na pokrycie wszystkich prac, lub szybciej zakończysz inwestycje, możesz zrezygnować z ostatniej transzy.

Również możesz nadpłacać kredyt, wówczas rata będzie mniejsza. Opłata z tytułu nadpłaty do 5 lat wyniesie 2% nadpłacanej kwoty.

 

Czy jest możliwość pokrycie obecnych zobowiązać gotówkowych kredytem hipotecznym, na wzór Kredytu Hipotecznego MIX w PKO?

Posiadamy kredyt konsolidacyjny, który możesz przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań. Maksymalna kwota to 80% wartości nieruchomości.

 

jest możliwsć wzięcia kredytu hipotecznego na zakup działki oraz budowy domu? ( Takie rozwiązanie oferuje PKO.

Aby uzyskać kredyt na budowę domu, wymagamy pozwolenia na budowę. W pierwszej kolejności będzie konieczne wzięcie kredytu na zakup działki, a w drugiej kolejności na budowę domu.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (27 193 wyświetleń)

Re.: Kredyt do jakiego stanu budowy, oraz kilka innych pytań

Dziękuję za odpowiedź.

"Środki uzyskane z kredytu i Twój wkład własny musi wystarczyć na to, aby oddać nieruchomość do użytkowania."
czy mając stan zamknięty ze wszystkimi instalacjami, zrobiony jeden pokój, łazienka i kuchnia, to czy w rozumieniu banku wystarczy, by dom nadawał się do zamieszkania?
Odpowiedz
0 Lajków
Szaman
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
2
06-01-2016
Wiadomość 3 z 4 (27 137 wyświetleń)

Re.: Kredyt do jakiego stanu budowy, oraz kilka innych pytań

Do rozliczenia inwestycji z bankiem do spełnienia będą dwa warunki:

  • Zakończenie części budowlanej, czyli decyzja o pozwoleniu na użytkowanie, lub potwierdzenie zgłoszenia nieruchomości do użytkowania. To czy inwestycja zostanie przyjęta w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego nie zależy od banku, a wynika z prawa budowlanego.

  • Rozliczenie inwestycji, tą kwestie weryfikuje bank. Po dostarczaniu zdjęć oraz dziennika budowy sprawdzamy, czy wszystkie prace które miały zostać zrealizowane ze środków pochodzących z kredytu zostały wykonane. Np. jeżeli wypłaciliśmy środki na wykończenie 2 pokoi, a na zdjęciach będzie wykończony jeden pokój, drugi natomiast nie, to wpłynie na brak wypełnienia tego warunku jakim jest rozliczenie inwestycji.


-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (27 129 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy