Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt Hipoteczny- zakup drugiej nieruchomości

Dzień dobry,
mam pytanie dotyczące zakupu drugiej nieruchomości. 1,5 roku temu wzięłam kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Wartość mieszkania została wyceniona na 245 tys. zł, a mieszkanie kupiliśmy finalnie za 229 tys. zł. Kredyt wzięliśmy na kwotę 184 tys. zł, czyli wpłaciliśmy w gotówce 20% kwoty zakupu nieruchomości, Mieszkanie było wówczas w stanie deweloperskim. W tej chwili jest ono kompletnie wyremontowane i wykończone- oczywiście z własnych środków.

Chciałabym zakupić drugą nieruchomość (na wynajem) za kwotę 180 tys. zł, ale problem polega na tym, że nie posiadam pieniędzy na wkład własny. Czy jest możliwość, aby ponownie przeliczyć wartość posiadanej nieruchomości i zakładając, że wzrosła ona o jakieś 60-70 tys. zł, móc wnioskować o drugi kredyt na zakup nieruchomości? Czy różnica pomiędzy pierwszą wyceną, a drugą mogłaby stanowić "wkład własny" dla banku?

 

Pozdrawiam!

Odpowiedz
0 Lajków
Luna
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-08-2017
Wiadomość 1 z 2 (5 796 wyświetleń)

Re: Kredyt Hipoteczny- zakup drugiej nieruchomości

Inna nieruchomość i różnica w wycenie nieruchomości z dnia zakupu/ po remoncie nie zmoże zastąpić wkładu własnego. Wymagamy 20% wkładu własnego na zakup nieruchomości.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
531
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (5 745 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Kolejna aktualizacja i 0 poprawionych błędów. Wklejam jeszcze raz listę problemów, dopóki nie dostaną naprawione:

1. Dalej są ***iane reklamy przed produktami, które posiadam
2. Gdy mam tylko jedno kont...

18-03-2024
Konieczność ponownej aktywacji aplikacji

Witam,

 

Przez dłuższy czas nie używałem aplikacji, ale mało przezornie ją zaktualizowałem, po czym nie mogę się normalnie zalogować.

Po włączeniu apki jedyne opcje do wyboru to:

1. Aktywuj aplikację,

2. Z

...

18-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy