Odpowiedz

Kosztorys

Witam muszę wypełnić kosztorys budowlany do kredytu hipotecznego i niewiem jaki metraż mam policzyć z garażem i kotłownia czy bez. Projekt jest do realizacji dwuetapowo poddasze do późniejszej realizacji (w pozwoleniu jest zaadaptowane poddasze gdybym chciała zrobić to od razu)ale narazie tego nie planuje. Mogę policzyć tylko dół? Czy jest jakiś przelicznik kwoty×m2 w którym muszę się zmieścić chodzi mi o dolna granicę.
Odpowiedz
0 Lajków
Ajek1980
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
08-09-2017
Wiadomość 1 z 4 (4 851 wyświetleń)

Re.: Kosztorys

Metraż liczymy bez garażu, ale z kotłownią. Natomiast nie mamy przelicznika kwoty*m2. Taką wartość wycenia dla nas rzeczoznawca w operacie szacunkowym.
Jeżeli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu kosztorysu, skontaktuj się, proszę, ze swoim doradcą hipotecznym, na pewno udzieli wszelkich informacji.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
144
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (4 835 wyświetleń)

Re.: Kosztorys

Dziękuję a co z poddaszem?Będę kontaktować się z doradcą ale chciałam być już przygotowana na spotkanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Ajek1980
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
08-09-2017
Wiadomość 3 z 4 (4 795 wyświetleń)

Re.: Kosztorys

Jeżeli poddasze ma spełniać funkcję mieszkalną to wyliczamy powierzchnię użytkową. Powierzchnię na poddaszu określamy i przyjmujemy z uwzględnieniem skosów: powierzchnię do wysokości 1,4 m pomija się, od 1,4 m do 2,2 m przyjmuje się w 50% i powyżej wysokości 2,2 m przyjmuje się w 100%. Jeżeli poddasze miałoby spełniać inne funkcje takie jak magazynową to uwzględniamy poddasze tylko do powierzchni całkowitej. Najlepiej takie informacja sprawdzić bezpośrednio w projekcie, który podaje wspomniane wyliczenia.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (4 745 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Ja weszłam jako klient banku na rzekomą szybką ścieżkę przyznawania kredytu. I niby tego samego dnia po skompletowaniu i przesłaniu dokumentów 29.03 dostałam wstępną pozytywną opinię. Dwa tygodnie tem...

25-04-2024
Re: Moje ING wymaga ustawienia aplikacji jako domyślną do płatności zbliżeniowych

Aktualnie w przypadku Moje ING wymagane jest, aby ustawić aplikację jako domyślną do płatności. Możesz natomiast dodać kartę do portfela Google i tu ustawić ją jako domyślą. Wtedy będziesz mógł skorzy

...

25-04-2024
Podejmujemy decyzje - ile trwa?

ING ile wkońcu trwa etap 5 “ Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję.”?! Bo 4 dni robocze już minęły…

25-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy