Odpowiedz

Kolejność rozpatrywania wniosków

Witam, chciałabym się dowiedzieć jaka jest kolejność rozpatrywania wbiosków o kredyt hipoteczny? Czy decyduje wyłącznie data złożenia wniosku? Czy klienci posiadający konto w ING mają może pierwszeństwo? Czy wysokość kredytu ma na to wpływ? Czy nadal są takie opóźnienia czy jest szansa na decyzję w ustawowe 21 dni? Dziękuję
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 1 z 5 (7 516 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

O kolejności rozpatrywania wniosku decyduje data złożenia. Decyzję wydajemy maksymalnie do 21 dni od daty złożenia kompletnego wniosku (wraz z operatem szacunkowym). 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (7 430 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

Dziękuję za odpowiedź. A czy jest jakiś maksymalny czas na decyzje wstępną? Rzeczoznawca przyjdzie wycenić nieruchomość po decyzji wstępnej i chciałabym wiedzieć ile łącznie mogę czekać na decyzje końcową? Czy mige dostarczyć operat szacunkowy przed wydaniem decyzji wstępnej? Czy to przyspieszy proces?
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 3 z 5 (7 412 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

Jak najbardziej możesz od razu dostarczyć operat szacunkowy - na pewno przyśpieszy to czas wydania decyzji.
Na informację o analizie wstępnej obecnie czeka się do ok. 12 dni roboczych. Po akceptacji analizy wstępnej, zlecamy zrobienie rzeczoznawcy operatu (jeśli nie mamy od klienta)  i ten etap trwa zazwyczaj ok. 1,5 – 2 tygodni. Po uzyskaniu operatu do ok. 4 dni roboczych podejmujemy decyzję ostateczną.,





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (7 384 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

Dziękuje bardzo Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 5 z 5 (7 374 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy