Odpowiedz

Interpretacja kosztorysu

Pisze drugi post poniewaz pierwszy zniknal.
W skrocie, 4 miesiace temu wzialem kredyt hipoteczny na dokonczenie budowy domu na kwote 220 tys. Calosc kredytu wyplacona w 1 transzy po ktorej zlozylem wniosek o skrocenie okresu karencji i od samego poczatku splacam raty kapitalowo-odsetkowe.
W pozycji 18 kosztorysu robot budowlanych tj; Prace przygotowawcze i porzadkowanie terenu, zagospodarowanie dzialki (np. ogrodzenie, wybrukowanie podjazdu) wpisalem kwote 40 tys z myślą o zrobieniu kostki i ogrodzenia. Niestety brzydko mowiac kosztorys sie rozjechał i nie starczy mi pieniedzy na kostke oraz ogrodzenie.
Jak interpretowac ten zapis w kosztorysie ? Czy trzeba wykonac kostke i ogrodzenie czy wystarczy, ze teren wokol domu bedzie uporzadkowany ? Nie ma tam wyszczegolnionej pozycji, ze ogrodzenie x tys, kostka x tys jest to tylko sugestia w nawiasie. W takim razie wystarczy uporzadkowany teren wokol budowy ?
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
BartekC
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
08-09-2019
Wiadomość 1 z 4 (4 518 wyświetleń)

Re: Interpretacja kosztorysu

Pieniądze powinieneś wykorzystać zgodnie z kosztorysem. Zdjęcia wykonanych prac przygotowawczych i podporządkowania terenu muszą potwierdzać wykorzystanie pieniędzy na kwotę 40 000 zł.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (4 389 wyświetleń)

Re: Interpretacja kosztorysu

Dziekuje za odpowiedz, a czy jest mozliwosc zmiany w kosztorysie żeby pewną kwotę z tej feralnej pozycji przesunąc do innej pozycji ? Chce byc wobec banku uczciwy, nie mam zamiaru za pieniadze z kredytu jezdzic na wakacje, albo zmieniac samochod.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
BartekC
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
08-09-2019
Wiadomość 3 z 4 (4 384 wyświetleń)

Re: Interpretacja kosztorysu

W tej sprawie, zapraszam Cię do naszego oddziału. Sprawdzimy jakie masz możliwości, w zakresie zmiany kosztorysu.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (4 291 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy