Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Dokumenty od banku i uruchomienie kredytu

Witam,

Chciałabym się dowiedzieć jakie dokumenty otrzymam od banku, kiedy decyzja kredytowa będzie pozytywna? Jak wygląda dalej procedura uruchomienia kredytu? Według mojej wiedzy i domyśleń będzie to wyglądać następująco: podpisuję umowę kredytową, dostaję wnioski do wydziału ksiąg wieczystych, może jakąś promesę od banku?? Umawiam notariusza, podpisuję akt notarialny, idę do ksiąg wieczystych, składam wnioski i wracam do banku i na podstawie aktu notarialnego oraz złożonych wniosków o wpis hipoteki kredyt zostaje uruchomiony??? Proszę mnie poprawić, jeśli jest inaczej albo opisać proceduję krok po kroku Emotikon: Szczęśliwy

Dziękuję i pozdrawiam,

DK

Odpowiedz
0 Lajków
DK
DK
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
29-02-2016
Wiadomość 1 z 6 (18 675 wyświetleń)

Re.: Dokumenty od banku i uruchomienie kredytu

[ Edytowane ]

standardowa procedura kredytu hipotecznego wygląda następująco:

  1. Złożenie kompletu wymaganych dokumentów. Pełna lista znajduje się na stronie banku : http://www.ingbank.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny
  2. Analiza  dokumentów.
  3. Podjęcie wstępnej decyzji  przez bank.
  4. Ocena wartości nieruchomości. Koszt to 350 zł.
  5. Analiza dokumentów.
  6. Podjęcie decyzji ostatecznej.
  7. Podpisanie umowy kredytowej.
  8. Podpisanie wniosku o uruchomienie kredytu. Tak jak Pani opisała, żeby podpisać ten wniosek, należało będzie przedstawić w banku akt notarialny wraz z potwierdzeniem złożenie i opłacenia w Sądzie wniosku o wpis hipoteki na rzecz banku do Księgi Wieczystej.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaKu
Były moderator
Były moderator icon
15
5
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (18 606 wyświetleń)

Re.: Dokumenty od banku i uruchomienie kredytu

Witam serdecznie,

 

1- jaki jest orientacyjny czas podjęcia decyzji ostatecznej od momentu wizyty rzeczoznawcy z banku?

2- jak szybko po otrzymaniu decyzji ostatecznej podpisywana jest umowa kredytowa?

3- co jeśli nieruchomość którą kupuję kosztuje 600 tysięcy, a rzeczoznawca wyceni ją na więcej? Co jeśli wyceni ją na mniejszą kwotę?

 

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi do pytań!!Emotikon: Szczęśliwy

 

Burbery
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
24
2
01-03-2016
Wiadomość 3 z 6 (18 403 wyświetleń)

Re.: Dokumenty od banku i uruchomienie kredytu

Rozpatrujemy wnioski możliwie szybko z zachowaniem odpowiedniej staranności podejmowanych decyzji. Aktualnie potrzebujemy około 25 dni roboczych na wydanie decyzji ostatecznej licząc od dnia złożenia kompletnego wniosku.
Termin podpisania umowy kredytowej uzależniony jest od dostępności doradcy hipotecznego w danym oddziale. Termin ten ustalamy indywidualnie z Klientem po podjęciu decyzji pozytywnej ostatecznej.
Od wartości nieruchomości uzależniona jest kwota kredytu, którą możemy zaproponować – nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomości.


Pozdrawiam
Dietmar

DietmarW
Były moderator
Były moderator icon
29
10
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (18 315 wyświetleń)

Re.: Dokumenty od banku i uruchomienie kredytu

 Odświeżam temat ze względu na nurtujące mnie pytanie (kupuję nieruchomość w innym mieście):

czy pkt 7: Podpisanie umowy kredytowej.

można wykonać w dowolnej innej placówce ING?

Mam na myśli:

*złożenie kompletu dokumentów w placówce ING "A"

*podpisanie umowy kredytowej w placówce ING "B"

*podpisanie wniosku o uruchomienie kredytu ponownie w placówce ING "A"

??

Odpowiedz
0 Lajków
szokmarcin
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-12-2018
Wiadomość 5 z 6 (10 643 wyświetleń)

Re: Re.: Dokumenty od banku i uruchomienie kredytu

Możesz umówić się do innego oddziału, również w innym mieście. W sprawie umówienia spotkania, skontaktuj się proszę ze Specjalistą, u którego kompletujesz dokumenty.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 6 z 6 (10 578 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy