Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Dlaczego kwota kredytu się powiększa?

Witam, mam kredyt który podpisałem w grudniu, przelew z banku wyszedł 2 stycznia 2019r i po zalogowaniu się do banku 2 dni temu kwota kredytu byla większa o 17zl a dziś już jest 41 zł więcej, dlaczego tak się dzieje? Przecież wziąłem konkretną sumę od banku a ta suma wzrasta co parę dni. Czy powodem jest to że zrezygnowałem z karencji i do momentu 1 raty naliczane mi są ukryte opłaty? Dam przykład o co mi chodzi, wziąłem kredyt np na 50 000 i z początku taka suma widniała w zakładce kredyty po 2 dniach było już 50 017zl a aktualnie po 4 dniach już jest 50 040 a przecież umowa o. Kredyt jest na 50 000 dlaczego ta suma rośnie?
Odpowiedz
0 Lajków
jrd
jrd
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
0
25-10-2018
Wiadomość 1 z 6 (18 086 wyświetleń)

Re: Dlaczego kwota kredytu się powiększa?

@jrd Kwota, którą widzisz w zakładce kredyty, to łączna suma do spłaty całości kredytu na dany dzień. W każdej miesięcznej racie masz uwzględniony kapitał i odsetki. Przy kredycie hipotecznym, od kwoty uruchomionej, każdego dnia naliczamy odsetki, zgodnie z umową kredytową. Dlatego każdego dnia ta kwota będzie wyższa, ponieważ odsetki naliczają się codziennie. W Moim ING, w szczegółach kredytu i w harmonogramie spłat, możesz sprawdzać jak zmienia się ta wartość.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
PatrycjuszJ
Były moderator
Były moderator icon
19
6
26-11-2018
Wiadomość 2 z 6 (17 986 wyświetleń)

Re: Dlaczego kwota kredytu się powiększa?

a to już chyba rozumiem o co chodzi Emotikon: Szczęśliwy Czyli jak zaczał się kredyt i 1 rata w harmonogramie ma 600zł odsetek to kredyt powiekszy sie w 1 miesiacu o 600zł.. tak ?
Odpowiedz
0 Lajków
jrd
jrd
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
0
25-10-2018
Wiadomość 3 z 6 (17 915 wyświetleń)

Re: Dlaczego kwota kredytu się powiększa?

[ Edytowane ]

Trudno mi jednoznacznie potwierdzić Ci tę informację - tutaj nie mogę tego sprawdzić Emotikon: Smutny
Czy mógłbyś skontaktować się z nami? Wystarczy, że:

  • zalogujesz się do Mojego ING przez przeglądarkę internetową - na dole strony będzie widoczna opcja: Czat. W temacie hipotek specjaliści są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -20:00,
  • zadzwonisz na naszą infolinię 32 357 00 57. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku od godziny 7:30 -21:00, w soboty od 8:00-16:00.

Sprawdzimy to dla Ciebie Emotikon: Szczęśliwy

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 4 z 6 (17 868 wyświetleń)

Re: Dlaczego kwota kredytu się powiększa?

A dlaczego odsetki w systemie rat malejących są raz wyższe, a raz niższe? Powoduje, że rata kredytu też z miesiąca na miesiąc ma różną wartość.

Odpowiedz
0 Lajków
might1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
12-01-2019
Wiadomość 5 z 6 (17 727 wyświetleń)

Re: Dlaczego kwota kredytu się powiększa?

might1 Przy ratach malejących w każdej racie mamy równy kapitał. Natomiast odsetki naliczają się każdego dnia - więc zależą od ilości dni w miesiącu.
Abyśmy mogli dokładnie to zweryfikować oraz wytłumaczyć, zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem telefonu: 32 357 00 57.
Specjaliści są dostępni w dni robocze od 7:30 do 21:00 i w soboty od 8:00 do 16:00. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 6 (17 586 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy