Odpowiedz

Decyzja wstępna

Dzień Dobry. Ile aktualnie trwa wydanie decyzji wstępnej? i czy wydanie takiej decyzji odbywa się na poziomie odziału i wtedy uzależnione jest to od ilości wniosków w danym oddziale czy odbywa się w centrali banku?

 

Odpowiedz
0 Lajków
abc85
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
18
1
26-12-2016
Wiadomość 1 z 10 (12 892 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna

Czas podjęcia decyzji kredytowej jest uzależniony od złożoności wniosku.

Aktualnie uśredniony czas to do 14 roboczych.

Wstępna decyzja kredytowa powinna być wydana do kilku dni od daty złożenia wniosku. Decyzje taką wydajemy przy składaniu wniosku internetowo, lub przez pośrednika finansowego. Składając wniosek w oddziale wydajemy decyzję ostateczną.

Decyzja jest podejmowana przez naszych analityków w centrali, nie na poziomie oddziału.

 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 10 (12 768 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna

Dziękuję bardzo za odpwiedź. Wniosek złożyłam w odziale banku 27.01. Po jakim czasie powinnam spodziewac się rzeczoznawcy? Czy 14 dni to jest czas liczony do wizyty rzeczoznawcy czy całkowity czas do podjęcia decyzji ostatecznej?

Odpowiedz
0 Lajków
abc85
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
18
1
26-12-2016
Wiadomość 3 z 10 (12 756 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna

14 dni roboczych liczymy od złożenia kompletu dokumentów. W tym czasie wycenimy Twoja nieruchomość.

Wnioski rozpatrujemy indywidualnie, dlatego jest to uśredniony czas. Szczegóły na temat swojego wniosku możesz sprawdzić u doradcy, z którym dokumenty były kompletowane.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 4 z 10 (12 618 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna

Mam pytanie jak dlugo trzeba na decyzje analitykow po wycenie rzeczoznawcy? Jaki jest to maksymalny czas?
Odpowiedz
0 Lajków
piomus1988
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-02-2017
Wiadomość 5 z 10 (12 510 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna

@piomus1988 Jeśli wniosek jest kompletny i nie wymaga innych uzupełnień to czas podjęcia decyzji nie przekracza 4 dni.

 


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 6 z 10 (12 366 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna

Dzień Dobry. Mam pytanie. W dniu 14.02 miałam wycene przez rzeczoznawcę. Proszę o informację w jakim czasie po wizycie rzeczoznawcy wycena trafi do banku i kiedy orientacyjnie mogę spodziewac sie decyzji ostatecznej.

Odpowiedz
0 Lajków
abc85
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
18
1
26-12-2016
Wiadomość 7 z 10 (12 190 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna

@abc85 Ciężko nam odpowiedzieć na to pytanie. Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z osobą, która przyjmowała ten wniosek. Powinna ona móc odpowiedzieć na Twoje pytanie i skontaktować się z analitykami kredytowymi.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 8 z 10 (12 067 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna

Witam

Czemu doradca, który do mnie zadzwonił i nakłonil do złozenia wniosku przez internet nie poinformował, że w takiej sytuacji dojdzie dodatkowo czas oczekiwania na decyzje wstepną ? Czekam już 15 dni, naprawdę pierwszy raz jestem zaskoczony poziomem obsługi, zawsze uważałem ING za wzorowy bank.

Przy zakupie nieruchomości z runku wtórnego i podpisanniu umowy przedwstepnej jestem zobowiązany terminem, który zapobiegawczo ustalilismy na 8 tygodni. Wygląda na to, że za krótko i bede zmuszony ponieść koszty aneksu.

born2b3
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
09-08-2017
Wiadomość 9 z 10 (10 416 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna

Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie otrzymałeś informacji od doradcy o decyzji wstępnej. Proszę skontaktuj się z osobą, która przyjmowała Twój wniosek. Powinna ona móc odpowiedzieć na Twoje pytania i skontaktować się z analitykiem kredytowym. Przez forum nie mogę tego sprawdzić.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 10 z 10 (10 255 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy