Odpowiedz

Re: Re.: Decyzja wstępna

Na decyzję wstępną czekam 4 tygodnie. Nadal jej nie ma. Nie mam żadnych braków w dokumentacji. Wniosek prosty jak drut. Doradca nie jest w stanie przyspieszyc analizy w centrali. Najgorsze jest to, ze bank wprowadza klientów w błąd i nie ma z tym problemu. Nie przejmują się, że tracą wiarygodność i klienta mają gdzieś. Tu nie ma żadnych reguł, niczego nie można być pewnym.
Ziemba
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
7
26-03-2018
Wiadomość 21 z 38 (14 176 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja wstępna

Reguły niestety dotyczą tylko nas, bank może je zmieniać bo przecież wniosków dużo.
Odpowiedz
0 Lajków
Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 22 z 38 (14 149 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja wstępna

Witam,

u mnie było/jest tak:

08.03 - przesłanie wniosku do centrali przez pośrednika

12.03 - zarejestrowanie wniosku w banku i uzyskanie statutu "analiza dokumentów"

06.04! - wstępna decyzja pozytywna

operat będziemy mieć od własnego rzeczoznawcy, dam znać jak wyglądają dalsze terminy...

 

Życzę wszystkim oczekującym na decyzję duuuużo cierpliwości a przyszłym ewentualnym klientom ING refleksji nad tym, czy dość mocnych nerwów i czasu aby tak długo czekać na decyzje banku.

Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 23 z 38 (14 065 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja wstępna

Gratuluję Ostróżka!
Zaczęłam w tym samym dniu co ty. Nadal czekam, mimo że operat już dawno złożony. Mam nadzieję, że wytrzymam jeszcze te kilka dni i wreszcie ktoś się odezwie.
Ziemba
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
7
26-03-2018
Wiadomość 24 z 38 (14 032 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja wstępna

Rzeczywiście czas obsługi wniosków kredytowych jest wydłużony. Wiemy, że nie jest to komfortowa sytuacja. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej podejmować decyzje kredytowe dla wniosków, które zostały złożone z kompletem dokumentów. Dla wniosków niekompletnych staramy się możliwie szybko przekazywać informacje o konieczności uzupełnienia danych, niezbędnych do podjęcia decyzji kredytowej.

Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wątpliwości dotyczące czasu trwania poszczególnych etapów obsługi wniosków. Nie jest to jednak możliwe na forum, bez analizy danych dotyczących konkretnego przypadku. Zapraszamy do osobistego kontaktu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
770
171
04-09-2015
Wiadomość 25 z 38 (13 956 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja wstępna

To dziwne..
wczoraj i dziś dzwoniłam na infolinie, Pan dwukrotnie przekazał mi informację, że trwa analiza dokumentów.
A dziś minęło 18 dni roboczych i 4 tygodnie kalendarzowe od złożenia wniosku..
kiedy dopytywałam o szczegóły, kiedy można się spodziewać decyzji, uzyskałam odpowiedź że niestety nie może mi udzielić takiej informacji..
nawet nie wiem na co dalej sie nastawiać, bo wstępnie miało być maksymalnie 16 dni roboczych...
Odpowiedz
0 Lajków
Joanna_R
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
05-04-2018
Wiadomość 26 z 38 (13 952 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja wstępna

Terminy się wydłużają, zapraszają do osobistego kontaktu....a mój doradca finansowy, który zajmuje się moim wnioskiem nie może skontaktować się z koordynatorem bo ten nie odbiera telefonu. No bajka po prostu.

Odpowiedz
0 Lajków
Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 27 z 38 (13 929 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja wstępna

To teraz pytanie jakie dokumenty są potrzebne do decyzji wstępnej dla umowy o pracę i działalność gospodarczą (książka przychodów i rozchodów) . Będzie budowany dom systemem gosp.
Odpowiedz
0 Lajków
Rafal831
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
1
28-03-2018
Wiadomość 28 z 38 (13 895 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja wstępna

Dokumenty niezbędne do złożenia wniosku:
 

Dokumenty ogólne:

 

  • Wniosek o kredyt hipoteczny 
  • Dane Wnioskodawców/Poręczycieli 


Dokumenty do zdolności kredytowej:

 

  • Formularz dla osób prowadzących działalność gospodarczą -  
  • Wypis z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej
  • Informacja dotycząca zobowiązań firmowych wnioskodawcy 
  • PIT 36 wraz z załącznikiem PIT-B lub, gdy nie został jeszcze złożony KPKiR z podsumowaniem danych za miesiące od 01 stycznia do 31 grudnia ubiegłego roku
  • Zestawienie danych finansowych za bieżący okres  (PKPiR do wglądu Doradcy)
  • Zestawienie ewidencji środków trwałych i stawek amortyzacyjnych (jeśli dotyczy)
  • Zestawienie zaksięgowanych kosztów leasingowych (jeśli dotyczy)
  • Zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach dla umowy o prace.


Dokumenty dot. Nieruchomości:

 

  • Odpis z księgi wieczystej
  • Umowa/y darowizny - jeśli była/y podstawą nabycia nieruchomości
  • Decyzja o pozwoleniu na budowę (ostateczna)
  • Plan zagospodarowania działki - stanowi część zatwierdzonej dokumentacji projektowej
  • Dziennik budowy - do wglądu (jeśli pozwolenie na budowę jest starsze niż 3 lata)
  • Umowy z wykonawcą (jeśli występują)
  • Projekt budowlany - do wglądu
  • Kosztorys  
     


-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 29 z 38 (13 863 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja wstępna

Złożyłam wniosek 12.03

pani w oddziale mówiła, że decyzja wstępna powinna być w przeciągu 1,5 tygodnia. Po telefonach i mailach po 3 tygodniach niby nasz wniosek ma status rzeczoznawca i powinnam dostać na maila pozytywną decyzję wstępną, ale minęło ponad 4 tygodnie i nic. Złożyłam już skargę, to dostałam odpowiedź, że mają 14 dni na ustosunkowanie się do tego. Nie wiem już co robić, bo czas leci, a właściciele się denerwują, że się rozmyśliliśmy...

Pani w oddziale nie jest w stanie mi tego wyjaśnić, bo z centrali dostaje maile, że wszystko jest w ustawowym czasie, a telefonów nikt nie odbiera.

Jestem naprawdę zawiedziona obsługą Emotikon: Smutny

Odpowiedz
0 Lajków
suz
suz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
16-04-2018
Wiadomość 30 z 38 (13 512 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy