Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Obecnie na wstępną decyzje przy komplecie dokumentów trzeba czekać od 4 do 6 tygodni.

Główną przyczyną jest brak tworzenia nowych stanowisk pracy dla analityków.

 

Odpowiedz
0 Lajków
DonPaco
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
03-12-2018
Wiadomość 21 z 59 (6 097 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Nie potrzebujesz do tego numeru wniosku

Dzwoniłem i bez wniosku nic nie da się ustalić.

Odpowiedz
0 Lajków
Poga
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
15-07-2019
Wiadomość 22 z 59 (4 906 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Witam. Złożyłam wniosek o kredyt hipoteczny 22.10.20 i nadal nie mam żadnej inf . Czy są może jakieś opuznienia związane z covid. Bardzo proszę o odo
Odpowiedz
0 Lajków
Magda3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
11-11-2020
Wiadomość 23 z 59 (3 987 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

[ Edytowane ]

@Magda3

Na dziś dzień bank zaczyna analizować wnioski złożone 22 października i może to potrwać: 10-14 dni roboczych. Ref: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy 

 

Jeśli masz numer swojego wniosku kredytowego to możesz śledzić kolejne zmiany statusu wniosku pod tym linkiem: https://forms.ingbank.pl/statuswniosku/ 

 

Aby uzyskać informacje na temat procedowania Twojego wniosku w każdej chwili możesz się skontaktować z Infolinią lub pośrednikiem u którego składałaś wniosek kredytowy - powinnaś bez problemu uzyskać informacje kiedy (data) wniosek zmienił status na dany krok/etap.

 

Wniosek przechodzi przez poniższe etapy:

1. Witamy (patrz na czas: Krok 1 poniżej)
2. Analizujemy dokumenty (patrz na czas: Krok 2 poniżej)
3. Wynik analizy
4. Wyceniamy nieruchomość (patrz na czas: Krok 3 poniżej)
5. Podejmujemy decyzję (patrz na czas: Krok 4 poniżej)
6. Decyzja

 

z czego obecnie bank potrzebuje tyle dni na każdy krok:

Krok 1 - Rejestracja wniosku w aplikacji PDP - Czas: 1-2 dni roboczych
Krok 2 - Analiza wniosku - Czas: 10-14 dni roboczych
Krok 3 - Wycena nieruchomości - Czas: 10 dni roboczych
Krok 4 - Decyzja ostateczna / Umówienie spotkania - Czas: 2-3 dni roboczych

* Podane czasy są szacunkowe i mogą ulec zmianie.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 24 z 59 (3 976 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
0 Lajków
Magda3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
11-11-2020
Wiadomość 25 z 59 (3 971 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

A ja chciałbym spytać o możliwość sprawdzania wniosków za pośrednictwem strony internetowej. Złożyłem tydzień temu wniosek stacjonarnie w placówce banku wraz z kompletem dokumentów. Otrzymałem numer wniosku i na stronie "Status wniosku o kredyt hipoteczny" po wpisaniu numeru nie widzę nic, jedynie komunikat błędu: Nie udało się pobrać danych. Spróbuj później lub skontaktuj się ze swoim specjalistą.

 

Spytałem się o to osoby u której składałem wniosek i dostałem informację, że został wprowadzony "pilotażowy Nowy Proces Hipoteczny" i nie można sprawdzać statusu wniosku online. Tymczasem widzę post z dzisiaj @m365 i wszystko jednak działa. Czy to oznacza, że pracownik banku wprowadził mnie w błąd? Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Odpowiedz
0 Lajków
Dario89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
3
11-11-2020
Wiadomość 26 z 59 (3 907 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

@Dario89

Ile wniosek ma cyfr, bo zastanawiam się jaki numer otrzymałeś.

Następnym razem dzwoniąc dopytaj konsultanta o ten nowy proces czym on się różni i gdzie można mieć więcej informacji na jego temat, a dodatkowo zapytaj czemu po numerze wniosku, który Ci konsultant przedstawia nie można wyszukać jego statusu. Warto po 2-3 dniach sprawdzić samemu status poprzez podany link, bo być może system banku musi się przemielić, aby ten wnioek był uwzględniony w narzędziu do sprawdzania statusu.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 27 z 59 (3 892 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

@m365 Podesłałem numer w wiadomości prywatnej, dzięki za pomoc. Zakładałem, że system musi "przemielić" wniosek, ale sprawdzam już gdzieś od tygodnia i dalej nic.

Odpowiedz
0 Lajków
Dario89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
3
11-11-2020
Wiadomość 28 z 59 (3 868 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

[ Edytowane ]

@Dario89 

Możesz już zacząć sprawdzać status wniosku via: https://forms.ingbank.pl/statuswniosku/ 

Obecnie jesteś na 1 etapie:

 

Witamy
Dziękujemy za wybór naszego banku.
Twoje dokumenty czekają na analizę.

 

Możesz podać tu na forum datę złożenia swojego wniosku, to inne osoby w podobnej sytuacji będą wiedziały ile na dziś dzień czeka się, żeby wniosek został uwzględniony w module sprawdzania statusu wniosków.

 

Według mnie od dzisiaj do 30 dni kalendarzowych powinieneś zobaczyć wynik Analizy Wstępnej (zmienę statusu na kolejny krok). Wiem, że to sporo, ale podawane przez bank daty tak mi to wygląda na dziś dzień.

 

Powodzenia!

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 29 z 59 (3 765 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Dziękuję, faktycznie teraz mogę sprawdzić wniosek. Złożony był 02-11-2020 z kompletem dokumentów i 2 dni później dostarczyłem operat szacunkowy.

 

Niestety nie wygląda to dobrze, jeżeli składam wniosek z kompletem dokumentów i mam czekać aż do 30 dni kalendarzowych dopiero na wynik analizy wstępnej i szkoda, że nikt tego nie komunikuje od razu w banku - ale rozumiem, po co zniechęcać potencjalnego klienta...

Odpowiedz
0 Lajków
Dario89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
3
11-11-2020
Wiadomość 30 z 59 (3 740 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy