Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Witam!
W dniu 14.11.2017 złożyłam w Państwa Banku wniosek na kredyt mieszkaniowy, który będzie zabezpieczony hipoteką. W dniu 24.11.2017 dostarczyłam operat szcunkowy, który wykonałam we własnym zakresie aby przyspieszyć cały ten proceder. W dniu 28.11.2017 czyli dwa tygodnie po złożeniu wniosku zadzwoniono do mnie z decyzją wstępną pozytywną, po czym obiecano mi że w ciągu 4-5 dni otrzymam decyzję ostateczną. Dziś jest już dziesiąty dzień a decyzji jak nie było tak nie ma. Rozmawiając z moim doradzcą ciągle słyszę zbywającą odpowiedź, że decyzja może być w każdej chwili.
Proszę mi powiedźieć czy termin ten zawsze jest taki długi i kiedy mogę faktycznie się spodziewać jakiejś odpowiedźi. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
Angela_198914
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
08-12-2017
Wiadomość 1 z 59 (17 783 wyświetleń)

Re: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Angela_198914, doceniamy to, że skorzystałaś z naszej oferty w celu realizacji swoich planów mieszkaniowych. Nasza oferta cieszy się dużym zainteresowaniem. Zwiększona ilość wniosków wpływa na wydłużenie czasu ich obsługi. Priorytetem jest dla nas wydanie decyzji kredytowej w terminie wymaganym ustawą o kredycie, czyli do 21 dni od otrzymania kompletu dokumentów wraz z operatem szacunkowym. Prosimy Cię o wyrozumiałość. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 59 (17 724 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

No i co ? macie juz ta decyzje??

Odpowiedz
0 Lajków
druzbena99
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
08-12-2017
Wiadomość 3 z 59 (17 463 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

U mnie to samo. Pierwszy wniosek złożony 24 października. Po 3 tygodniach pytam się co ze sprawą. Poproszono mnie o ponowne złożenie wniosku (nowe zaświadczenia). 4 grudnia była decyzja wstępna pozytywna. I od tego czasu nic. Poproszono mnie znowu o nowe zaświadczenia (trzeci raz). Nie mogę ich donieść. Ale nawet jeśli w związku z tym jest decyzja negatywna to wypadałoby odpowiedzieć. A czas leci. Co w sytuacji jeśli bank nie dotrzyma terminu ustawowego?

Odpowiedz
0 Lajków
gosia1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
19-12-2017
Wiadomość 4 z 59 (17 187 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Prosimy dopytaj o termin osobę, u której wniosek jest kompletowany. Decyzję kredytową przekazujemy najpóźniej w dwudziestym pierwszym dniu (liczone od dnia otrzymania kompletnego wniosku).





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 5 z 59 (17 167 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Pocieszające jest widzieć, że nie tylko ja tak długo czekam. Mój doradca mówił mi, że od wstępnej do ostatecznej decyzji minie max 8 dni roboczych i teraz mam problem z cash flowem na budowie, tuż przed świętami....

pozdr

M.

Odpowiedz
0 Lajków
machy
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
19-12-2017
Wiadomość 6 z 59 (17 129 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Witam,

 

U mnie sprawa wyglada podobnie. Wniosek zlozony 23.11 i do tej pory nie ma nawet decyzji wstepnej. Dzis na infolinii powiedziano mi ze wniosek jest w analizie i decyzja moze przyjsc "w kazdej chwili"...

Odpowiedz
0 Lajków
Michal_Par
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
3
20-12-2017
Wiadomość 7 z 59 (17 097 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Niestety u mnie to samo.. 20.11 złożony wniosek i cisza. Na infolinii otrzymałam informację, że wniosek ma status "analiza dokumentów". Nie sądziłam, że tak będzie wyglądać wnioskowanie o kredyt w ING. Do końca roku mam termin na podpisanie umowy ostatecznej na mieszkanie - nie wiem co teraz.. jestem rozczarowana ING.. Od tygodnia od pośrednika kredytowego słyszę, że decyzja będzie dziś albo jutro.. 

Odpowiedz
0 Lajków
w_kow
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
20-12-2017
Wiadomość 8 z 59 (17 060 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Hej,

innym czekającym chcialem dac znac ze dostalem decyzje kredytowa (remont, hipoteka) ostateczna dzis, tj. 21.12, po tym jak o wstepnej sie dowiedzialem 4.12 - choc na dokumencie bankowym jest data 30.11. Wniosek kredytowy złożony 27.10.2017.

pozdr

M.

Odpowiedz
0 Lajków
machy
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
19-12-2017
Wiadomość 9 z 59 (16 953 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Witam !
Wszystkich, którzy nadal czekają na decyzję chciałam poinformować, że ja otrzymałam decyzję ostateczną dnia 13.12.2017. Umowę podpisywałam kolejnego dnia więc później wszystkie formalności poszły w miarę sprawnie Emotikon: Mrugający notariusza też udało mi się szybko załatwić i pieniążki zostały przelane na konto w dniu 19.12.2017.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości Emotikon: Mrugający
Angela_198914
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
08-12-2017
Wiadomość 10 z 59 (16 353 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy