Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

blokada przelewów wychodzących na zewnątrz na koncie oszczędnościowym

czy na otwarte konto oszczędnościowe można wprowadzić blokadę tak aby można było tylko i wyłącznie robić z niego przelewy na własne konto ?

Odpowiedz
0 Lajków
kabi345
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
10-03-2016
Wiadomość 1 z 6 (25 962 wyświetleń)

Re.: blokada przelewów wychodzących na zewnątrz na koncie oszczędnościowym

[ Edytowane ]

@kabi345 Otwarte Konto Oszczędnościowe działa właśnie na takich zasadach - przelewy z niego możesz robić tylko na takie konta, których jesteś właścicielem lub współwłaścicielem.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (25 920 wyświetleń)

Re.: blokada przelewów wychodzących na zewnątrz na koncie oszczędnościowym

Niestety nie mogę się zgodzić. Przy przelewie z konta oszczędnościowego moge wpisać dowolny numer konta na który chce zrobić przelew. Niestety nie jest to ograniczone wyłącznie do mojego konta. Dzwoniłam również na infolinie ing gdzie także udzielono mi informacji że nie można nałożyć takiej blokaty oraz przelewy z tego konta mogę robić wszędzie z taką różnicą, że przelew z tego konta na konto własne jest za darmo, a na inny numer rachunku jest odpłatny.

Odpowiedz
0 Lajków
kabi345
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
10-03-2016
Wiadomość 3 z 6 (25 214 wyświetleń)

Re.: blokada przelewów wychodzących na zewnątrz na koncie oszczędnościowym

@kabi345 Oczywiście, można wprowadzić dowolny numer rachunku natomiast aby przelew był zrealizowany musisz być właścicielem lub współwłaścicielem tego konta.


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 4 z 6 (25 189 wyświetleń)

Re.: blokada przelewów wychodzących na zewnątrz na koncie oszczędnościowym

Te kwestie są uregulowane w Regulaminie świadczenia przez ING Bank Śląski S.A. usług w ramach prowadzenia rachunków oszczędnościoworozliczeniowych oraz rachunków oszczędnościowych dla osób fizycznych:

 

III. WPŁATA / WYPŁATA NA / Z RACHUNKU OSZCZĘDNOŚCIOWEGO

§ 25

1. Rachunek oszczędnościowy nie służy do przeprowadzania rozliczeń pieniężnych. Posiadacz rachunku może dokonać następujących wpłat i wypłat – o ile Bank udostępnia taką formę: 1) wpłaty na rachunek w formie wpłaty gotówkowej; 2) wpłaty na rachunek w formie polecenia przelewu; 3) wypłaty z rachunku w formie wypłaty gotówkowej; 4) wypłaty z rachunku w formie polecenia przelewu wyłącznie na inne rachunki prowadzone w określonych walutach, których jest posiadaczem.

Odpowiedz
0 Lajków
blanka
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
8
3
15-01-2016
Wiadomość 5 z 6 (25 137 wyświetleń)

Re.: blokada przelewów wychodzących na zewnątrz na koncie oszczędnościowym

dziękuję za pomoc i wyjaśnienie.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
kabi345
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
10-03-2016
Wiadomość 6 z 6 (24 816 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy