Odpowiedz

OKO Bonus

jak się oblicza ile będę mieć odsetek pod koniec 4 miesięcznej oferty oko Bonus.

Przykład Mam saldo początkowe 55 000 zł. Wpłacam 40 000. Czy te 40 000 zł to moje nowe środki?

Jak mogę sobie obliczyć ile otrzymam łącznych odsetek z dziennego oprocentowania + bonusowego.

czy bonusowe odsetki oblicza się w ten sposób?

np. nowe środki 13 500 x 2,5%= 337,5 zł/ ( na ile 337,5 trzeba podzielić)?

jak oblicza się 2,5% w skali roku dla lokaty 4 miesiące?

i jak oblicza się dzienne oprocentowanie?

i jak to wszystko policzyć razem?

Odpowiedz
0 Lajków
ananimowy
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
69
0
20-01-2019
Wiadomość 1 z 14 (15 685 wyświetleń)

konto oszczędnościowe

konto oszczędnościowe jak liczymy odsetki z oprocentowania standardowego?

np  mam na koncie 2 500 zł i jak to będzie obliczone za miesiąc?

Odpowiedz
0 Lajków
ananimowy
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
69
0
20-01-2019
Wiadomość 2 z 14 (15 686 wyświetleń)

Re: OKO Bonus

Oprocentowanie 2,5% podajemy w skali roku, w związku z tym jeśli chcesz policzyć oprocentowanie miesięczne lub dzienne dzielisz wynik przez odpowiednio 12 miesięcy lub 365 dni w roku. 

 

Jeśli masz saldo początkowe 55 000 zł i dopłacisz 40 000 zł, to: 

 

- 55 000 zł - będzie oprocentowane na poziomie 0,7% w skali roku przez 4 miesiące, 

- 40 000 zł - będzie oprocentowane na poziomie 2,5% w skali roku przez 4 miesiące. 

 

Wysokość oprocentowania bonusowego 40 000 zł możesz obliczyć w naszym kalkulatorze: https://www.ing.pl/indywidualni/oszczednosci/konto-oszczednosciowe Wystarczy, że wpiszesz kwotę wpłaty 40 000 zł, 0 zł dopłaty i 4 miesiące oszczędzania. Kalkulator obliczy orientacyjny zysk od dopłaconej kwoty z podwyższonym oprocentowaniem. 

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 3 z 14 (15 663 wyświetleń)

OKO Bonus

Jak oblicza się nowe środki?

i co oznacza ta reguła:

saldo oszczędności+saldo OKO Bonus- saldo początkowe = saldo nowe środki?

co to saldo oszczędności? Gdzie mam szukać z czego to wynika

co to saldo OKO Bonus?

Odpowiedz
0 Lajków
ananimowy
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
69
0
20-01-2019
Wiadomość 4 z 14 (15 659 wyświetleń)

Re: OKO Bonus

Nowe środki, to nowo wpłacone przez Ciebie pieniądze na Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus. Są to pieniądze zgromadzone na koncie powyżej salda początkowego. 


Saldo początkowe
W obecnej ofercie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus saldo oszczędności obliczyliśmy na koniec 18.12.2018 r. Saldo początkowe to stan Twoich oszczędności zgromadzonych np. na kontach oszczędnościowych, lokatach terminowych, lokacie z Funduszem, Inwestycyjnej lokacie terminowej.
Możesz je sprawdzić w usłudze Moje ING, w zakładce Oferta ING/Oszczędności/Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus. W szczegółach oferty sprawdzisz swoje saldo początkowe.


Saldo OKO Bonus
To pieniądze, które wpłacisz na Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus.


Nowe środki
To nowe pieniądze, które wpłacisz na Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus do kwoty 100 000 zł. 


Przykład
18 grudnia 2018 r – Twoje saldo początkowe wynosiło 1 000 zł i taki stan oszczędności masz do tej pory.
Dzisiaj założyłeś Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus i na te konto wpłaciłeś 2 000 zł. 
Łącznie na oszczędnościach masz obecnie 3 000 zł. Z czego 2 000 zł to nowe środki i tylko one będą objęte wyższym oprocentowaniem 2,5% w skali roku. 
Ważne, aby po 4 miesiącach, po zakończeniu promocji, stan Twoich oszczędności był wyższy od salda początkowego. W tym przykładzie, oszczędności muszą być powyżej 1 000 zł. 


Informacje o ofercie i z czego wynika saldo oszczędności znajdziesz na naszej stronie. Tam również odszukasz regulamin obecnej promocji. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 5 z 14 (15 620 wyświetleń)

Re: OKO Bonus

Nareszcie ktoś mi to wytłumaczył jak należy dziękuję Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
ananimowy
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
69
0
20-01-2019
Wiadomość 6 z 14 (15 613 wyświetleń)

konto oszczędnościowe Bonus

Jak saldo początkowe to 300 zł i wpłacam 50 zł.To te 50 zł będzie oprocentowane na 2,5% w skali roku?

Odpowiedz
0 Lajków
ananimowy
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
69
0
20-01-2019
Wiadomość 7 z 14 (15 620 wyświetleń)

Re.: konto oszczędnościowe Bonus

I tak samo jakbym wpłacił symboliczną 1 zł?
Odpowiedz
0 Lajków
ananimowy
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
69
0
20-01-2019
Wiadomość 8 z 14 (15 619 wyświetleń)

nowe środki

Warunki OKO Bonus aby otrzymać 2,5% w skali roku.

- utrzymać konto przez 4 miesiące

- zgromadzić nowe środki,

- warunek przyrostu salda.

Jaka jest różnica między zgromadzeniem nowych środków a warunek przyrostu salda?

Dla mnie to trochę to samo bo przyrost salda czyli na koniec umowy muszę mieć nowe środki większe od salda początkowego

Odpowiedz
0 Lajków
ananimowy
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
69
0
20-01-2019
Wiadomość 9 z 14 (15 611 wyświetleń)

Re: Re.: konto oszczędnościowe Bonus

ananimowy Jeśli na koncie oszczędnościowym masz 300 zł i jest to Twoje saldo początkowe, to wszystko, co wpłacisz powyżej - potraktujemy jako ,,nowe środki".
Oznacza to, że jeśli wpłacisz 50 zł lub inną dowolną kwotę na konto oszczędnościowe ,,Bonus", to przez 4 miesiące oprocentujemy tę kwotę w wysokości 2,5% w skali roku (do 100 000 zł). 
 

Masz rację, że zgromadzenie ,,nowych środków" będzie  oznaczało spełnienie warunku przyrostu salda. Ważne, abyś te ,,nowe środki" zachował przez cały okres promocji. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 10 z 14 (15 521 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy