Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

OKO Bonus - pytanie o to jakie środki są oprocentowane

Dzień dobry.

 

Zgodnie z informacją na stronie, oprocentowanie 2,5%, dotyczy wyłącznie nowych środków, czyli oszczędności zgromadzonych powyżej salda początkowego z 2.11.2015 r. Powiedzmy, że to saldo wynosi 50k zł. Otwieram OKO Bonus i wpłacam na nie nowe 20k zł. Na zwykłym nadal jest 50k. Czy te 20k będzie oprocentowane na 2,5%, ponieważ liczone są środki dla całości, czy też muszę na OKO Bonus przelać stare 50k + 20k nowych środków i dopiero wtedy będzie dla 20k naliczane 2,5%? Czy w jakiś sposób można to zweryfikować z poziomu konta online?

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (16 066 wyświetleń)

Re.: OKO Bonus - pytanie o to jakie środki są oprocentowane

Korzystałem nie raz z tej formy lokaty gdyż byłem leniwy, ale napiszę Ci, że z poziomu systemu bankowości niczego się nie dowiesz. Zyski zaś z tej lokaty są tak śmieszne, że nie warto korzystać z tego narzędzia celem uzyskania profitów. Kiedyś ING miał ciekawą ofertę inwestycyjną w kurs dolara i to wydaje się na dzień dzisiejszy bardziej korzystniejsze od lokat.

Odpowiedz
0 Lajków
Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
37
03-11-2015
Wiadomość 2 z 4 (16 063 wyświetleń)

Re.: OKO Bonus - pytanie o to jakie środki są oprocentowane

[ Edytowane ]

@Szkot Odsetki bonusowe dla Otwartego Konto Oszczędnościowego Bonus (OKO Bonus) liczymy od nowych oszczędności.

W przypadku, który opisałeś: jeżeli 50 000 zł zostawisz na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, a nowe 20 000 zł przelejesz na OKO Bonus, dla kwoty 20 000 zł będziemy naliczali odsetki w wysokości 2,50% w skali roku.


Informacje o saldzie nowych środków na dany dzień oraz saldzie początkowym znajdziesz w ING BankOnLine. Po założeniu rachunku OKO Bonus, wybierz "opcje" przy tym koncie, a potem "Szczegóły". 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (15 964 wyświetleń)

Re.: OKO Bonus - pytanie o to jakie środki są oprocentowane

Zadbaj o swoje już obecne środki, szkoda by pracowały na obecnym stanie, jak mogą zarobić więcej. Warto pomyśleć o rozłożeniu tych 50 tysięcy, na kilka funduszy pieniężnych. Są o tyle bezpieczniejsze od pozostałych funduszy tym, że nie posiadają w portfelu akcji, a co za tym idzie - ryzyko znacznie się zmniejsza.

 

Przejrzyj tabelę i porównaj sam: http://www.ingbank.pl/notowania lub http://www.bankier.pl/fundusze/notowania/pieniezne

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 4 z 4 (15 511 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy