Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

Mała liczba konto oszczędnościowych

Dzień dobry,

Po raz kolejny poruszam temat ilości kont oszczędnościowych, których ilość wydaje mi się zbyt mała - moja aktualna wiedza mówi, że mogą być tylko dwa (bez BONUsowego) o czym można przeczytać m.in. na Forum. Oczywiście są Cele oszczędnościowe, ale wymagają one jednak określenia daty albo kwoty końcowej celu.

A jeśli chcę oszczędzać na:
- dom (nie wiem ile mi to zajmie i jaką kwotę oszczędzić, bo ceny się z roku na rok zmieniają),
- samochód (też nie wiem ile mi zajmie oszczędzanie jakiejś kwoty, ani tak do końca ile jej potrzebuję),
- na życie (to już kompletnie czysta abstrakcja jeśli chodzi o ocenę wieku i kwoty),
- inny większy lub dalekosiężny cel,
to ilość kont oszczędnościowych staje się niewystarczalna i powoduje, że muszę zakładać konta w innych bankach, które zaspokoją moją potrzebę.

Proszę mi nie pisać, że zapisujecie moją sugestię, bo zrobiliście to już w styczniu 2017 roku Emotikon: Mrugający A dziś wiadomo jaki mamy dzień i ile minęło. Wystarczyło by zrobić cel otwarty (bez daty i kwoty końcowej). Wtedy na jednym koncie można byłoby mieć wiele takich subkont, co myślę, że zaspokoiłoby potrzeby osób, które szukają takiego rozwiązania Emotikon: Szczęśliwy

 

Pozdrawiam,
Grzegorz Woźniak

Grzegorz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
18-12-2015
Wiadomość 1 z 8 (20 320 wyświetleń)

Re: Mała liczba konto oszczędnościowych

Obecnie możesz mieć maksymalnie po dwa konta oszczędnościowe i pięć konto osobistych w każdej walucie. Cały czas rozwijamy naszą ofertę, zachęcam Cię do śledzenia jej na bieżąco. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 8 (20 250 wyświetleń)

Re: Mała liczba konto oszczędnościowych

Dwa konta oszczędnościowe, które są niezależne od Smart Saver i celów oszczędnościowych ?
Odpowiedz
0 Lajków
Radecki
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
9
25-09-2018
Wiadomość 3 z 8 (19 126 wyświetleń)

Re: Mała liczba konto oszczędnościowych

Możesz mieć dwa Otwarte Konta Oszczędnościowe w każdej walucie. Oprócz tego, możesz posiadać również jedno Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus oraz Smart Saver. Środki gromadzone na celach oszczędnościowych będą przypisane do wybranego konta oszczędnościowego.
 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 8 (19 052 wyświetleń)

Re: Mała liczba konto oszczędnościowych

Cześć,
Czy wiadomo, czy może w tym temacie coś uległo zmianie?

Tymcio
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
186
35
26-09-2016
Wiadomość 5 z 8 (10 654 wyświetleń)

Re: Mała liczba konto oszczędnościowych

@Tymcio nasze regulacje w tym zakresie, nie zmieniły się. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 8 (10 578 wyświetleń)

Re.: Mała liczba konto oszczędnościowych

Dziwią mnie całkowicie niekonstruktywne odpowiedzi moderatorów, które wcale nie odpowiadają na zadane pytanie. Sam miałem ten problem i nie znalazłem tu na niego odpowiedzi.

Obecnie istnieje kategoria celi oszczędnościowych "na przyszłość", w której nie trzeba podawać kwoty oszczędzania. Co prawda wciąż należy podać datę zakończenia - ale wystarczy wpisać np. 50 lat i de facto cel funkcjonuje jako bezterminowy. To w jakiś sposób rozwiązuje przedstawiony problem, przynajmniej dla mnie.

Oczywiście wygodniej byłoby, gdyby cele bez określonej kwoty można było dodawać również w innych kategoriach. Skoro funkcjonalność została już zaimplementowana w systemie, to wydaje się, że udostępnienie jej również w innych kategoriach celów nie powinna być już takim dużym problemem. Kończę więc sugestią: może warto byłoby udostępnić użytkownikom możliwość samodzielnego decydowania, czy w ramach każdego z celów chcą oszczędzać do określonej kwoty, czy też zrezygnować z określania kwoty docelowej.
Odpowiedz
0 Lajków
lukgar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-02-2020
Wiadomość 7 z 8 (9 685 wyświetleń)

Re: Re.: Mała liczba konto oszczędnościowych

@lukgar co masz na myśli pisząc o niekonstruktywnych odpowiedziach moderatorów. W mojej ocenie, odpowiedzieliśmy właśnie na zadane pytania wyżej. 
Dziękujemy za Twoją sugestię, oczywiście przekazałam ją do odpowiedniego zespołu. Faktycznie, ustalając cel, powinieneś zdeklarować kwotę jaką chcesz docelowo zaoszczędzić lub taką, jaką chcesz miesięcznie wpłacać. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (9 634 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy