Odpowiedz

Domowy budżet

Po obejrzeniu oraz analizie webinaru z @MarcinIwuć nasuwają mi się następujące pytania:

1. Najpierw zapłać sobie - co lepsze, konto oszczędnościowe czy inwestycje stabilnego wzrostu?

2. Gdyby zdecydować się na obie formy - jak rozłożyć kapitał na poszczególne formy?

3. Istnieje w ING możliwość zablokowania wypłaty środków z konta np. oszczędnościowego? Np. żeby miec pewność, że tych środków nie przepuścimy.

 

Odpowiedz
0 Lajków
BiałyWilk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
08-02-2018
Wiadomość 1 z 3 (9 783 wyświetleń)

Re.: Domowy budżet

@BiałyWilk ważne pytania - postaram się odpowiedzieć Emotikon: Mrugający

1. Najpierw zapłać sobie - co lepsze, konto oszczędnościowe czy inwestycje stabilnego wzrostu?

W pierwszej kolejności musimy zadbać o to, aby zbudować tzw. fundusz bezpieczeństwa - czyli uzbierać kwotę, która pozwoli nam przetrwać minimum 6 miesięcy bez dochodu. Takie pieniądze lokujemy bardzo bezpiecznie - by nie traciły na wartości w razie rynkowych zawirowań i abyśmy mogli z nich w pełni skorzystać w przypadku ważnej potrzeby (awaria lodówki lub samochodu, utrata pracy, choroba dziecka, itp.) I tu świetnie sprawdzi się konto oszczędnościowe. Na inwestowanie (w tym w fundusze stabilnego wzrostu) przyjdzie czas potem.

 

 

2. Gdyby zdecydować się na obie formy - jak rozłożyć kapitał na poszczególne formy?

 

Najpierw 100% na zbudowanie funduszu bezpieczeństwa. Dopiero, gdy mamy bufor na 6 miesięcy, idziemy dalej z inwestowaniem. Przed podjęciem decyzji "w co?" - najpierw musimy odpowiedzieć na pytanie "Po co?" - czyli kiedy i ile mamy uzbierac pieniędzy inwestując w określony sposób. Np. - odkładając na emeryturę, która nastąpi za 30 lat - możemy inwestować bardziej odważnie. Zachęcam serdecznie do zapoznania się z serią artykułów na moim blogu dotyczących inwestowania: http://marciniwuc.com/w-co-inwestowac/

 

3. Istnieje w ING możliwość zablokowania wypłaty środków z konta np. oszczędnościowego? Np. żeby miec pewność, że tych środków nie przepuścimy. 

- to pytanie do banku Emotikon: Mrugający

 

MarcinIwuć
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
33
36
30-11-2016
Wiadomość 2 z 3 (9 686 wyświetleń)

Re.: Domowy budżet

Przesyłam Ci odpowiedź na Twoje 3 pytanie Emotikon: Szczęśliwy

Transakcji z samego konta nie możemy zablokować. W zamian za to możesz ukryć swoje konto w Moim ING, wtedy nie będzie ono widoczne, ale nadal będziesz mógł gromadzić na nim pieniądze. Jeśli będziesz chciał je wypłacić możesz odkryć konto w Moim ING lub bez tego pobrać gotówkę w oddziale.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (9 685 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy