Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Witam

 

Mam u was konto bankowe oraz utworzone konto oszczędnościowe. Wiem, że można za darmo przenosić pieniądze pomiędzy tymi kontami przez internet oraz za darmo raz w miesiącu w banku. Chcę trzymać większą sumę pieniędzy na koncie oszczędnościowym. Tu moje pytanie czy można jakoś zrobić, żeby zablokować ze względu bezpieczeństwa możliwość przenoszenie pieniędzy przez internet z konta oszczędnościowego na moje konto bankowe? Tak, żebym mógł pieniądze z konta oszczędnościowego na konto bankowe mógł przenieś tylko dzięki wizycie w banku?

 

Pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
Michal1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
26-03-2017
Wiadomość 1 z 5 (34 078 wyświetleń)

Re.: Bezpieczeństwo

[ Edytowane ]

W bankowości WWW możesz ukryć rachunek (lokaty, oszczędnościowe, a nawet podstawowy) w ustawieniach.
Wtedy w aplikacji rachunku czy lokaty wcale nie widać, i nie można online wykonać transakcji z/na ukryty rachunek (ani też zerwać ukrytej lokaty).
Możesz potem za jakiś czas "odkryć" ten rachunek w ustawieniach, ale każda operacja ukrycia/odkrycia jest autoryzowana kodem sms, więc bez twojej wiedzy nikt tego nie wykona.

Koszt każdego sms w ING to chyba 30 gr, więc cała akcja będzie kosztować niedrogo - 60 gr  Emotikon: Szczęśliwy

Jamniczek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
15
22-02-2017
Wiadomość 2 z 5 (34 046 wyświetleń)

Re.: Bezpieczeństwo

Przez bankowość masz dostęp do wszystkich kont, które założyłeś w banku. Nie można tego zmienić. 

 

Jak napisał @Jamniczek możesz konto oszczędnościowe ukryć w systemie bankowości internetowej (Dane i ustawienia-Konfiguracja systemu-Ukryj rachunek). Do czasu przywrócenia ukrytego konta, nie będzie ono (i saldo) widoczne na liście kont. 

 

Sprostuję, że za kody autoryzacyjne nie pobieramy opłaty. Więc za każdym razem ukrycie i przywrócenie widoczności konta będzie bezpłatne. 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 3 z 5 (34 007 wyświetleń)

Re.: Bezpieczeństwo

Cześć,

 

Czy będzie to działać dla konta smart saver tak jak myślę? Czyli: Ukrywam rachunek smart saver - transakcje smart saver odbywają się "pod spodem" i dopiero po odkryciu rachunku zobaczę zgromadzon saldo? Nie blokuje to w żaden sposób wpływów na ten rachunek? Chodzi mi o to by ustawić smart saver - ukryć ten rachunek i o nim "zapomnieć". Środki widoczne w smart saverze lubią kusić, a mam ochote je zakopać na jakiś czas i zapomnieć - taka metoda na odłożenie dodatkowego kapitału inwestycyjnego : )

 

Pzdr!

Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 4 z 5 (29 704 wyświetleń)

Re: Bezpieczeństwo

@Weisschwartz Działa to dokładnie jak tego oczekujesz Emotikon: Mrugający Możesz ukryć Smart Saver, będzie on nadal aktywny, a napływające pieniądze nie będą Cię kusić Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (29 595 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy