Odpowiedz
MarOff88
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
8
15-12-2015
Wiadomość 1 z 2 (10 400 wyświetleń)

Re.: Banki przejmą nasze lokaty ?

Ja bym się tak bardzo nie martwił. 

1) ta furtka może objąć tylko środki powyżej 100 tys. EUR.

2) w stosunku do wczesniejszych regulacji w sumie niewiele się zmienia. Wcześniej w przypadku upadłości banku wszytsko ponad 100k EUR z automatu przepadało i mogło ewentualnie wrócić do klientów w toku postepowania upadłościowego. Teraz to daje furtkę do zabrania części środków ponad 100k EUR przed upadłością co ochroni mniejszych "ciułaczy" i może pomoże zapobiec tej upadłości. 

Generalnie to są wszystko kosmetyczne zmiany. Gdyby tylko upadł nawet jeden duży bank w PL (np. Getin) to mogłoby pociągnąć za sobą pozostałe a państwo (BFG) miałyby olbrzymi problem żeby zwrócić chociażby te 100k EUR. Miejmy nadzieję, że nigdy tego scenariusza nie będziemy przerabiać (SKBank to pikuś w porównaniu np. z Getinem).

Alternatywą są akcje i fundusze albo rozbicie oszczędności na kilka banków. Ciekawostka: gwarancja BFG liczy się do 100k EUR dla każdego banku z osobna. Czyli jak będziemy mieli 90k EUR w Getinie i 90k w ING to w przypadku upadłości obydwu BFG musi nam zwrócić całe 180k (a nie tylko 100k). Taki tip dla bogatych Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,

 

Believe
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
4
6
15-01-2016
Wiadomość 2 z 2 (9 996 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy