Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

wyciągi z kont do Urzędu Skarbowego

Witam, jestem Państwa klientem od kilku lat, nie prowadzę działalności gospodarczej, chciałbym się zapytać czy ING Bank Ślaski przekazuje lub będzie przekazywał wyciągi z moich rachunków bankowych jako osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej do Urzędu Skarbowego? Jeśli tak, proszę wskazać mi podstawę prawną takich działań oraz wskazać sytuacje w których bank będzie przekazywał lub jest zobligowany do przekazywania takich wyciągów/informacji. 

Odpowiedz
0 Lajków
Adam2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-12-2017
Wiadomość 1 z 3 (3 883 wyświetleń)

Re.: wyciągi z kont do Urzędu Skarbowego

Być może masz na myśli jednolity plik kontrolny, tzw. JPK_WB. W tej chwili bank powinien przekazywać jedynie konta firmowe i to na żądanie US, nie cyklicznie. 

Czy są inne wytyczne? /pyt. do banku.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 3 (3 791 wyświetleń)

Re: wyciągi z kont do Urzędu Skarbowego

Obecnie jedyny obowiązek, który rozpoznaję w kontekście przesłanego zagadnienia to ten wynikający z brzmienia art. 82 par. 2 Ordynacji podatkowej.
Zgodnie z brzmieniem tego przepisu Banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są obowiązane do sporządzania i przekazywania Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej, w formie dokumentu elektronicznego, w okresie sprawozdawczym - odpowiednio od 1 do 15 dnia miesiąca oraz od 16 do ostatniego dnia miesiąca - informacji o założonych i zlikwidowanych rachunkach bankowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, w terminie do 7. dnia następnego okresu sprawozdawczego. Obowiązek sporządzania i przekazywania informacji nie dotyczy rachunków bankowych założonych i zlikwidowanych w tym samym okresie sprawozdawczym.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (3 608 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy