Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

uchylenie blokady na rachunku a dalsza egzekucja

Witam,

 

Od jakiegos czasu mialam zablokowane konto przez komornika, po zalogowaniu się w systemach saldo było ujemne. Teraz w historii transakcji mam informację, że blokada została zdjęta. Jednak w dalszym ciągu widnieje informacja o zajęciu komorniczym, mimo że środki są już na plusie (kwota wolna nie została jeszcze wykorzystana w całości). Nie przebywam w miejscu zameldowania i nie wiem jakie informacje mógł ostatnio przesłać wierzyciel. Czy mógłby ktoś wyjaśnić - skoro egzekucja trwa, to czemu nie ma już blokady? Dziękuję.

Odpowiedz
0 Lajków
thaliasodi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-04-2016
Wiadomość 1 z 8 (27 384 wyświetleń)

Re.: uchylenie blokady na rachunku a dalsza egzekucja

[ Edytowane ]

Od 7 marca zmieniliśmy zasady blokowania środków na spłatę zajęcia egzekucyjnego oraz udostępniliśmy w Moim ING (nowej wersji bankowości elektronicznej) szczegółowe dane o wpływie i szczegółach zajęcia.

Co się zmieniło?

Blokada jest zakładana tylko w przypadku, gdy na rachunku są środki i podlegają one przekazaniu na spłatę zajęcia (częściową lub całkowitą). Blokada nie będzie zakładana w przypadku gdy:

• saldo rachunku będzie ≤0,
• środki na rachunku nie przekraczają Kwoty Wolnej lub nie będą podlegały egzekucji (wpływy zwolnione przez organ egzekucyjny).

Dodatkowo wprowadziliśmy w Moim ING szczegółowe informacje o wpływie i szczegółach zajęcia egzekucyjnego. Ze środków znajdujących się na koncie, opłaty i prowizje należne bankowi będą pobierane teraz na bieżąco, a nie po zakończeniu egzekucji.

Korzyści dla klienta

W Moim ING są widoczne informacje dotyczące zajęcia, takie jak:
• łączna kwota do zapłaty z wszystkich zajęć,
• kwota wolna pozostała do wykorzystania,
• szczegóły dotyczące zajęcia.

Dzięki temu widać również prawidłowe saldo konta w bankowości elektronicznej oraz bankomacie. Nowością jest także swobodne korzystanie ze swoich środków w ramach posiadanej kwoty wolnej:

• w bankomatach ING, obcych lub zagranicznych,
• płatności kartą w punktach usługowo-handlowych,
• realizacja przelewów w bankowości elektronicznej.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 8 (27 330 wyświetleń)

Re.: uchylenie blokady na rachunku a dalsza egzekucja

Czy zajęcie dotyczy tak jak przed tą zmianą tylko konta aktywnego w momencie przyjścia informacji o zajęciu czy po tej zmianie z 7 marca dotyczy ono całej bankowości elektronicznej?

 

Dziękuję, Dorota

Odpowiedz
0 Lajków
DJ79
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
02-08-2016
Wiadomość 3 z 8 (26 348 wyświetleń)

Re.: uchylenie blokady na rachunku a dalsza egzekucja

Zmiana o której pisaliśmy dotyczy prezentowania informacji o zajęciu egzekucyjnym w bankowości oraz na rachunku. Natomiast nie ma ona wpływu na konta, na których blokada widnieje. Jeśli miałaś blokadę na przykład na jednym aktywnym rachunku bieżącym, to dalej tylko na tym jest ona widoczna. Jedynie sam organ egzekucyjny może wystosować do nas pismo z informacją o nałożeniu blokady na jakiś kolejnych kontach.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 4 z 8 (26 231 wyświetleń)

Re.: uchylenie blokady na rachunku a dalsza egzekucja

Witam, czegoś tu nie rozumiem ...piszecie , że jedną z korzyści dla klienta jest szczegółowa informacja zajęcia. Dziwne bo jak takiego czegoś nie mam . Mam na koncie dwóch komorników i np dziś została ponownie zajęta kwota na zajęcie egzekucyjne ale nie wiem do jakiego komornika bo wchodząc w szczegół transakcji nie pisze komu przekazaliście pieniądze.

Proszę o wyjaśnieie

Odpowiedz
0 Lajków
Agnieszka1309
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
27-12-2017
Wiadomość 5 z 8 (20 699 wyświetleń)

Re: Re.: uchylenie blokady na rachunku a dalsza egzekucja

@Agnieszka1309 Informacje o zajęciu egzekucyjnym znajdziesz na stronie głównej po zalogowaniu do Moje ING. Nad sekcją "Dzisiaj" znajdziesz folder o nazwie "Zajęcie egzekucyjne". W tytule przelewu na spłatę zajęcia jest informacja o sygnaturze sprawy, której przelew dotyczy.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 8 (20 618 wyświetleń)

Re: Re.: uchylenie blokady na rachunku a dalsza egzekucja

witam, no właśnie , że nie ....

Np dziś wchodząc na historię mam taką sytaucję :

OBSŁUGA ZAJĘCIA EGZEKUCYJNEGO NA KWOTĘ 2730,79 zwolnienie blokady

OBSŁUGA ZAJĘCIA EGZEKUCYJNEGO NA KWOTĘ -2643,79 blokada.

Wchodząc w szczegóły nie ma napisane do kogo poszły te pieniądze i sygnatury też brak.

Czy mam rozumieć , ze pieniądze poszły do komornika ?

Tym bardziej , ze w tym miesiącu był kolejny przypływ gotówki na moja konto i niestety wszystko co w nadwyżce do zabiera komornik.

Proszę o wytłumaczenie.....

 

Odpowiedz
0 Lajków
Agnieszka1309
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
27-12-2017
Wiadomość 7 z 8 (20 548 wyświetleń)

Re: Re.: uchylenie blokady na rachunku a dalsza egzekucja

@Agnieszka1309 Przez forum nie sprawdzimy szczegółów zajęcia na Twoim koncie. Prosimy, skontaktuj się z nami:
telefonicznie pod numerem 32 357 00 69  lub napisz do nas wiadomość przez Moje ING: Wiadomość -> Nowa wiadomość. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 8 z 8 (20 451 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy