Odpowiedz

Zmiana konta Komfort na direct

Posiadam konto Komfort, wraz z narzeczoną jesteśmy współwłaścicielami konta. Chciałbym wiedzieć czy jest możliwe i jaki jest tryb postępowiania gdybyśmy chcieli usunąć współwaścicielswto i przekształcić konto na Direct.

dwaiser21
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
29-01-2016
Wiadomość 1 z 15 (30 880 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct

Rachunek wspólny możecie przekształcić na konto indywidualne w dowolnym oddziale naszego banku. Potem będziesz mógł zmienić typ rachunku z konta Komfort na konto Direct za pośrednictwem ING BankOnLine: Rachunki -> opcje -> Zmień typ rachunku.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 15 (30 819 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct

Warto pozostać jednakże przy koncie Komfort, dla Waszej wygody i oszczędności. Przy takim rachunku wszystkie obce bankomaty oraz jakakolwiek transakcja w oddziale banku (wpłata, wypłata, przelew) pozostają bezpłatne - niezależnie od ilości operacji Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 3 z 15 (30 796 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct


GrzegorzG pisze:

Warto pozostać jednakże przy koncie Komfort, dla Waszej wygody i oszczędności. Przy takim rachunku wszystkie obce bankomaty oraz jakakolwiek transakcja w oddziale banku (wpłata, wypłata, przelew) pozostają bezpłatne - niezależnie od ilości operacji Emotikon: Szczęśliwy


Bank wie co robi stosując takie posunięcia, ale żeby opłacać propagandę?! 12*12=144 złote Emotikon: Szczęśliwy Lokując 25 tysięcy na rok na lokatach bankowych ING nie wystarczy Ci na zapłatę prowizji.

Odpowiedz
0 Lajków
Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
37
03-11-2015
Wiadomość 4 z 15 (30 751 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct

Owszem, bilans jest jasny, ale to od Ciebie zależy jak korzystasz z konta, jak jest Ci wygodniej, a przede wszystkim jak zaoszczędzisz na operacjach. Możesz posiadać dalej konto Direct, lub zmienić na nie, ale korzystać w sposób oszczędny: wpłaty i wypłaty w urządzeniach, wypłata gotówki z OKA (raz w okresie rozliczeniowym), korzystanie z Cashback'u. Metod i "furtek" jest wiele, trzeba być sprytnym. Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 5 z 15 (30 696 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct

Jaka propaganda? Wypowiadam się tutaj jako Klient korzystający rozsądnie z konta. Sam mam Direct bo mam dostęp do bankomatów Ing i PC. Gdybym ich nie miał nie zastanawiałbym się nad pozostaniem, czy też zmianą na korzystne w porównaniu z konkurencją konto Komfort.
Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 6 z 15 (30 540 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct

Czy w celu zmiany typu konta (z Komfort na Direct) w przypadku gdy dwie osoby są współwłaścicielami potrzebne są do wizyty w Banku obie te osoby?

Czy na miejscu można załatwić przekształcenie konta w Direct ustanawiając jednocześnie pełnomocnikiem tą drugą osobę?

Czy karty pozostaną bez zmian czy zajdzie konieczność ich zastrzeżenia?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 15 (22 808 wyświetleń)

Re: Zmiana konta Komfort na direct

Jeden ze współwłaścicieli będzie mógł zamienić konto w indywidualne i ustanowić pełnomocnika do konta.

Z reguły zmiany wprowadzisz od razu. W szczególnym przypadku (brak uprawnień do samodzielnych zmian na koncie), informujemy o nich drugiego współwłaściciela listownie. Okres wypowiedzenia wynosi wtedy 30 dni. 

Zadzwoń do nas, proszę: 32 357 00 69. Sprawdzimy, jak będzie w Twoim przypadku. 

 

Karta właściciela konta pozostaje bez zmian, natomiast pełnomocnikowi do konta wydamy nową kartę. 

 

Zmienić konto z Komfort na Direct możesz przez Moje ING. W oddziale udostępniamy kiosk internetowy. Możesz za jego pomocą zalogować się do swojej bankowości i zmienić typ konta. 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 8 z 15 (22 620 wyświetleń)

Re: Zmiana konta Komfort na direct

Nie do końca jest tak jak piszesz.

Wchodzę w Moje finanse, wybieram konto i klikam Zmień typ konta. Otrzymuje taki komunikat:

Opcja niedostępna

Nie możesz zmienić typu konta, ponieważ nie posiadamy w ofercie innego konta, które może być prowadzone jako wspólne

Jest inna ścieżka?

Stąd moje pytanie tutaj.

Mimo wszystko dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Z tego co piszesz jednak będziemy musieli wybrać się do oddziału we dwoje.

Dziękuje też za propozycję skorzystania z bankowości online w oddziale. Choć banki uważam za instytucje najbardziej wyczulone na bezpieczeństwo to mimo wszystko wolę korzystać z własnych urządzeń.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 15 (22 617 wyświetleń)

Re: Zmiana konta Komfort na direct

Obecnie nie będziesz mógł zmienić konta z Komfort na Direct ponieważ konto Direct może być tylko kontem prowadzonym dla jednej osoby.

 

Będziesz mógł zmienić typ konta dopiero po wizycie w oddziale, gdy Wasze obecne konto będzie już kontem jednej osoby. 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 10 z 15 (22 614 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy