Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zablokowane konto internetowe - brak możliwości używania konta w jakikolwiek sposób

[ Edytowane ]

Wczoraj zablokowano mi konto bankowe w ING. Dzwoniłem na infolinię dwukrotnie i co jest absolutnym szczytem wszystkiego - na infolinii konsultanci dokładnie nie wiedzą za co zablokowano mi konto. 


Podejrzewam, że chodzi o wpływ 1860,95zł. Zakupiłem na Allegro telefon iPhone 14, zapłaciłem za niego z mojego drugiego konta w PKO Banku Polskim, jednak telefon - co niestety sprawdziłem po zapłacie - okazał się być niezgodny z umową ze Sprzedającym. Sprzedający wobec tego poprosił mnie o numer konta do zwrotu. Zapytałem Sprzedającego, w jakim banku posiada konto - odpowiedział, że w ING, zatem - aby zwrot odbył się szybciej - podałem mu swój numer konta w ING. Otrzymałem zatem zwrot 1860,95zł na konto w ING i cyk blokada.

 

Mam konta w bankach od przeszło 10 lat i nigdy nie spotkała mnie taka sytuacja, że nie mogę korzystać ze swoich środków - ani nie jest możliwy przelew,
ani BLIK, ani wypłata gotówki, a teraz mamy weekend i nie będę mógł - przez nadgorliwych pracowników ING i praktyki tego banku - korzystać z konta.
Nie rozumiem dlaczego w ten sposób bank traci czas zarówno mnie jak i sobie, bo w tej sprawie musiałem dzwonić na infolinie, załączać dokumenty do reklamacji, co jest stratą czasu dla mnie i dla banku. 

 

Co więcej, używam tego konta do płacenia za jedzenie i miesięczne wpływy na to konto wynoszą ~1500zł, a potraktowano mnie jak jakiegoś przestępcę. Przecież to jest skandal i groteska. 


Zastanawiam się, czy po rozwiązaniu sprawy nie wypowiedzieć ING umowy, a praktyki banku ING opisać - jak powyżej -w Internecie i w odpowiednich serwisach, które są poczytne przez duże rzesze Internautów.

 

Złożyłem również skargę na bank w https://rf.gov.pl/

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
dpiescikowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
17-05-2024
Wiadomość 1 z 7 (971 wyświetleń)

Re.: Zablokowane konto internetowe - brak możliwości używania konta w jakikolwiek sposób

Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Trudno tutaj się do niej odnieść, dlatego skontaktuj się z naszym czatem, który znajdziesz po zalogowaniu się do aplikacji na dole.
**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
99
16
03-03-2023
Wiadomość 2 z 7 (963 wyświetleń)

Re.: Zablokowane konto internetowe - brak możliwości używania konta w jakikolwiek sposób

Już się kontaktowałem - dwukrotnie z czatem i dwukrotnie na infolinii. 4 pracowników Waszego banku nie wie dlaczego została nałożone blokada i każą czekać do 30 dni na Jaśnie Państwa odpowiedź w tej sprawie.

 

Do 30 dni mam zablokowane środki i nie mogę z nich korzystać, bo jakiś pracownik ING był chyba pijany albo zbyt nadgorliwy i się nudził - albo jedno i drugie i trzecie. 

 

Prośba o przelanie środków na konto w innym banku również została odrzucona.

 

To są Wasze praktyki. Niech Internet czyta i niech Internet wie. 

 

Przykro Wam to jedyne co usłyszałem od Was w tej sprawie. Poza tym - zero konkretów i zero ludzkich informacji oraz działań. 

Odpowiedz
0 Lajków
dpiescikowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
17-05-2024
Wiadomość 3 z 7 (936 wyświetleń)

Re: Re.: Zablokowane konto internetowe - brak możliwości używania konta w jakikolwiek sposób

Jeśli zgłosiłeś reklamację, przekaż tutaj jej numer. Prześlę go do działu reklamacyjnego, prosząc o szybkie wyjaśnienie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
99
16
03-03-2023
Wiadomość 4 z 7 (934 wyświetleń)

Re: Re.: Zablokowane konto internetowe - brak możliwości używania konta w jakikolwiek sposób

Jest to zgłoszenie numer 111602/052024

Odpowiedz
0 Lajków
dpiescikowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
17-05-2024
Wiadomość 5 z 7 (926 wyświetleń)

Re: Re.: Zablokowane konto internetowe - brak możliwości używania konta w jakikolwiek sposób

Dziękuję. Przekazałem prośbę o pilne rozpatrzenie reklamacji. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
SebastianM
Moderator
Moderator icon
99
16
03-03-2023
Wiadomość 6 z 7 (914 wyświetleń)

Re: Re.: Zablokowane konto internetowe - brak możliwości używania konta w jakikolwiek sposób

Dziękuję, mam nadzieję, że coś się ruszy. 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
dpiescikowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
17-05-2024
Wiadomość 7 z 7 (912 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

Jestem w identycznej sytuacji. Wniosek złożony 29 marca, decyzja miała być w środę, a zamiast tego wymaganie aktualnych dokumentów i czepianie się. Oczywiście termin płatności deweloperowi minął i nie...

01-06-2024
Re.: OKO Bonus, a zastrzeżenie PESEL

Nie otworzysz nowego OKO Bonus z zastrzeżonym numerem PESEL. Żeby otworzyć to konto będziesz musiał odblokować PESEL.

01-06-2024
Decyzja ostateczna

Witam. Jesteśmy na końcowym etapie czyli decyzja ostateczna. Wnioski były pobierane 31.05 (piątek). Wniosek z 15 maja. Niestety nie mamy żadnej informacji czy kredyt został lub nie został przyznany . ...

01-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy