Odpowiedz

Wymiana karty VISA

Dzień dobry

Używam karty VISA od dłuąszego czasu. Moja karta jest dość mocno zniszczona. Do tego stopnia że nie widać numeru karty. 

Chyba mam starszy typ karty bo z tego co widziałem aktualne karty banku ING mają numery wytłoczone co zapobiega takiej sytuacji.

W związku z powyższym, czy mogę wymienić kartę za darmo na nowszy typ bez wady ścieralności ?

Co muszę zrobić ? Czy w trakcie wymiany będę pozbawiony karty ?

Pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
jacobi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
2
11-09-2016
Wiadomość 1 z 10 (38 021 wyświetleń)

Re.: Wymiana karty VISA

Kartę możesz bezpłatnie wymienić. Dyspozycję złożysz na naszej infolinii – 32/357 00 12 lub w oddziale banku.
Nową kartę wyślemy do 8 dni roboczych na Twój adres. Od momentu zamówienia nowej karty, stara będzie dezaktywowana.



-----------------

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 10 (37 959 wyświetleń)

Re.: Wymiana karty VISA

W cale nie musi być dezaktywowana w momencie zamówienia. Przecież jest tak, że karta dezaktywuje się w momencie rejestracji (wykonania pierwszej płatności) nowej karty. Prawda? Ja nie dawno miałem przypadek, że moja karta przestała działać na skutek normalnego użytkowania.  Kiedyś karty automatycznie były wymieniane co 3 lata, teraz są wymieniane co 5 lat. Jestem zawiedziony takim podejściem banku.

Odpowiedz
0 Lajków
Mah
Mah
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
01-07-2017
Wiadomość 3 z 10 (37 544 wyświetleń)

Re.: Wymiana karty VISA

@Mah Jest tak jak piszesz, jeżeli zmieniasz wizerunek swojej karty płatniczej. Jeżeli jest to reklamacja uszkodzonej karty, to kartę zamykamy i zamawiamy nową.

 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 10 (37 540 wyświetleń)

Re.: Wymiana karty VISA

Czy sytuacja wygląda tak samo na dzień dzisiejszy?

Tzn. gdy zmienię wizerunek karty, to stara karta będzie dezaktywowana dopiero po pierwszej transakcji za pomocą nowej karty?
W pomocy ING nie potrafię znaleźć potwierdzenia, że zmiana wizerunku karty nie powoduje automatycznej dezaktywacji starej karty (już w momencie wysłania wniosku o nową kartę).
Odpowiedz
0 Lajków
krzysiek89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-04-2018
Wiadomość 5 z 10 (32 810 wyświetleń)

Re: Re.: Wymiana karty VISA

Nic się u nas nie zmieniło Emotikon: Szczęśliwy 
Jeśli zamówisz kartę z nowym wizerunkiem, starą dezaktywujemy, jak tylko aktywujesz nową.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 10 (32 678 wyświetleń)

Re: Re.: Wymiana karty VISA

Pozwolę sobie podzielić się moimi doświadczeniami z wymianą karty.

Po pierwsze - procedura zamknięcia aktualnej karty przed dostarczeniem nowej to jakieś wielkie NIEPOROZUMIENIE. Bank robi sobie "jaja" ze swoich klientów.

Opisze Wam moją historię.

W związku ze zużyciem się dotychczasowej karty płatniczej (nadmieniam, ze karty wydawane są nie jak kiedyś na 3 ale obecnie na 5 lat) zostałem poinformowany przez telefon o procedurze wymiany - czas dostarczenia nowej karty do 8 dni roboczych choć Pani w słuchawce mówi, że z reguły trwa to do 5 dni. Ok - zrozumiałem, zleciłem dyspozycje wyrobienia nowej karty. Po 7 dniach roboczych dzwonię ponownie na infolinie, przedstawiając problem - zostałem poinformowany, że karta została wysłana 5 dni temu i do jutra powinna być - oczywiście nie doszła. Ustaliłem, że karty wysyłane są zwykłym listem (nawet nie poleconym nie mówić już o priorytecie). Karta po 8 dniach roboczych oczywiście nie doszła. Dzwonie po raz kolejny, zostałem poinformowany, że mogę zlecić wyrobienie nowej - kolejnej już karty i będzie to trwać do 8 dni roboczych i że ta, która nie doszła a może dojdzie, zostanie oczywiście zamknięta..

Po wymianie "uprzejmości" i powiedzeniu tego co myślę, udało mi się skontaktować z jakimś managerem, który po raz kolejny poinformował mnie, że mogę zamówić nową kartę i poczekać 8 dni. Po kolejnej wymianie "uprzejmości" Pan manager zaproponował, że może zlecić kuriera, który dostarczy kartę. Nie mając wyjścia - zgodziłem się i zleciłem dyspozycję wyrobienia nowej karty. Na szczęście w ciągu 4 dni roboczych kurier DHL dostarczył kartę.

Ku przestrodze - zastanówcie się dwa razy zanim będziecie chcieli wymienić kartę w ING bo zapewne tak jak ja będziecie w optymistycznym wariancie 8 a pesymistycznym nawet ze 12 dni roboczych bez dostępu do możliwości wydawania swoich pieniędzy.

Jakość obsługi w ING oceniam na 1 w dziesięciostopniowej skali. Pisze to klient z 20 letnim stażem w tym banku. Nie nadążacie Państwo za oczekiwaniami rynku, Wasza jakość obsługi jest na miernym poziomie na tle konkurencji a procedury absolutnie nie dostosowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Wasza oferta przechowywania depozytów jest zdecydowanie gorsza od konkurencji.

Po zaistniałej sytuacji podjąłem decyzję o zmianie banku - NIGDY WIĘCEJ NIE CHCE MIEĆ NIC WSPÓLNEGO Z ING.

PS. W kilku konkurencyjnych bankach, w których pytałem jak wygląda procedura wymiany karty dowiedziałem się, że stara jest zamykana automatycznie dopiero po aktywacji nowej.

miquel22
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
2
19-04-2018
Wiadomość 7 z 10 (31 710 wyświetleń)

Re: Re.: Wymiana karty VISA

[ Edytowane ]

Przykro nam, że spotkała Cię taka sytuacja.
Kartę wysyłamy do 8 dni roboczych na adres do korespondencji. W ofercie mamy rozwiązania, które pozwalają korzystać z pieniędzy, gdy nie masz karty do konta:
-wpłaty i wypłaty z bankomatów i płatności za pomocą kodów BLIK,
-karta Mastercard w telefonie - pozwala na płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu.
Dziękujemy za przekazane sugestie. Każda opinia jest dla nas ważna.
Wszystkie Twoje uwagi przekazaliśmy do zespołu, który odpowiada za jakość.

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 8 z 10 (31 561 wyświetleń)

Re: Re.: Wymiana karty VISA

Miesiąc temu próbowałem wymienić kartę firmową. Pani na infolinii na zimno- blokuję kartę do czasu otrzymania nowej. Na to sobie nie mogłem pozwolić, bo 8 dni roboczych to w realu 2 tyg. Usłyszałem, że jest jak jest i jak nie wyrażam zgody- to nie. Pani poradziła przelać środki na inny rachunek. I tak zrobiłem. Przeniosłem rachunek firmowy po 14 latach do innego banku. Przez cały czas współpracy byłem bardzo zadowolony z ING, ale taka forma obsługi nie jest dla mnie akceptowalna.

Odpowiedz
0 Lajków
artureq
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
14-07-2019
Wiadomość 9 z 10 (19 907 wyświetleń)

Re: Re.: Wymiana karty VISA

Niestety tak, to wygląda Emotikon: Smutny W momencie reklamacji karty - zamykamy ją i zamawiamy nową. Wysyłamy nową kartę pocztą na adres do korespondencji w ciągu 8 dni roboczych. 
Za dodatkową opłatą 50 zł możemy zamówić kartę przesyłką kurierską. 
W czasie, gdy oczekujesz na kartę możesz korzystać z płatności BLIK lub płatności mobilnych, na przykład Mastercard w telefonie. 
Szkoda, że ta sytuacja sprawiła, że przeniosłeś konto do innego banku Emotikon: Smutny 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 10 z 10 (19 794 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy