Płatności

Odpowiedz

Prowizja za przewalutowanie ?

Od lat place karta ing pl na poczcie w Wielkiej brytanii i dzisiaj zauwazylam ze od 3 lutego zaczynacie za kazdym razem kiedy zaplace te karta braz jaka sprowizje za przewalutowanie ... ?

Nigdy takich oplat nie bylo wiec skad nagle sie to wzielo i o co wogole chodzi ? Place te karta ze 2-3 razy na tydzien, nie usmiecha mi sie za kazdym razem placic po 3zl i wiecej, w ciagu miesiaca to niezla suma sie zbiera ...

Jak sie tego pozbyc i skad wogole to sie wzielo ?

Odpowiedz
0 Lajków
magdazdeb
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
05-02-2016
Wiadomość 1 z 8 (30 014 wyświetleń)

Re.: Prowizja za przewalutowanie ?

Dokonaliśmy zmian w rozliczeniach transakcji zagranicznych dokonywanych kartą VISA.

Od 29 stycznia naliczamy prowizję za tego typu transakcje w wysokości 3% kwoty płatności.

Zmieniła się natomiast waluta rozliczeniowa tej kart. Jest nią teraz złotówka. Dlatego gdy płacisz kartą w Wielkiej Brytanii ma miejsce tylko jedno przewalutowanie - z GBP na PLN.
Wcześniej walutą rozliczeniową było EUR, dlatego też miały miejsce 2 przewalutowania GBP–EUR–PLN.

Odpowiedz
0 Lajków
LeszekP
Były moderator
Były moderator icon
20
5
12-10-2015
Wiadomość 2 z 8 (29 982 wyświetleń)

Re.: Prowizja za przewalutowanie ?

Super, czyli w tym momencie nie oplaca mi sie kompletnie konto w banku ing i najlepiej je bedzie zamknac, czy jest jakas inna opcja by korzystac z jakiejs karty ing za granica i nie placic prowizji od kazdej tranzakcji ?

czy zaistnialy rowniez jakies zmiany jesli chodzi o przelewy walutowe z ing do uk ? czy wszystko po staremu w tym temacie

Odpowiedz
0 Lajków
magdazdeb
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
05-02-2016
Wiadomość 3 z 8 (29 940 wyświetleń)

Re.: Prowizja za przewalutowanie ?

Opłaty odnośnie przelewów walutowych do UK się nie zmieniły. 

 

Natomiast jeżeli chodzi o samą prowizję dla przewalutowań. Wcześniej transakcje przechodziły z GBP na EUR i dopiero potem na PLN. Faktyczne koszty tej transakcji są zatem podobne jak różnica z jaką trzeba było się liczyć przy podwójnym przewalutowaniu.

 

Dla przykładu:

KIEDYŚ: 10 GBP -> 14,06 EUR (po kursie VISA) -> 60,37 PLN (pobrane z konta po kursie banku) - opcja bez prowizji.
TERAZ:  10 GBP -> bezpośrednio na złotówki po kursie VISA 58,94 PLN + prowizja 3% (1,77 zł) = 60,71 PLN - opcja z prowizją.

 

Mam nadzieję, że jasno to przedstawiłem Emotikon: Szczęśliwy

 

 

GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 4 z 8 (29 932 wyświetleń)

Re.: Prowizja za przewalutowanie ?

tak, jasno dziekuje, jednak konto w euro bylo dla mnie wygodne gdyz czesto placilam ta karta w hiszpanii.

 

Prosze m zatem jeszcze odbiegajac od tematu tak po ludzku wyjasnic co zyskam otwierajac konto walutowe w gpb?

jak wowczas wyglada sprawa transferu pieniazkow z konta walutowego w gpb w ing na moje konto w uk ? jakies plusy ?

Odpowiedz
0 Lajków
magdazdeb
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
05-02-2016
Wiadomość 5 z 8 (29 928 wyświetleń)

Re.: Prowizja za przewalutowanie ?

Brak przewalutowania przelewu. Bezpłatne wpłaty i wypłaty w Polsce. Bezpłatne utrzymanie konta bez względu na wpływy czy są czy nie. Przelew walutowy realizowany (przy wszystkich niezbędnych danych) w ciągu dwóch dni roboczych. Możliwość korzystania z internetowych bezpłatnych kantorów jak np: cinkciarz, które oferują znacznie korzystniejsze kursy niż stacjonarne kantory.

 

Myślę, że to przemawia samo za siebie.

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 6 z 8 (29 890 wyświetleń)

Re.: Prowizja za przewalutowanie ?

ok w takiem razie otwarlam konto walutowe w gpb pnline,czy dostane do niego karte ?

moj adres zameldowania jest w pl ale adres korespondencyjny w uk, czy jesli karte dostane wysla mi ja do uk ?

Odpowiedz
0 Lajków
magdazdeb
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
05-02-2016
Wiadomość 7 z 8 (29 782 wyświetleń)

Re.: Prowizja za przewalutowanie ?

Do konta w GBP nie wydajemy karty płatniczej.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (29 646 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy