Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Podanie numeru konta, nazwiska,swift,telefonu a próba oszustwa

Witam, sprawa wygląda następująco, otóż wystawiłem laptop na Allegro, odzywa się rzekomy anglik pisze ze chce go kupic i niech podam dane do przelewu, więc wysłałem w odpowiedzi

 

Imie i nazwisko

numer konta

swift

nazwa banku

numer telefonu

 

Więcej sie nie odezwał, poczytałem o tym w internecie i znalazłem wiele takich przypadkow oszustwa "na anglika" ze przychodzi mail z powrotem ze pieniadze juz zamrozone ze je otrzymam jak wysle towar. Ja takiego maila nie dostalem ale dane konta wysłałem, i tutaj moje pytanie czy ktoś taki może użyć moich danych (tylko to co podałem wyżej no i e-mail zna) by jakimś sposobem wykraść pieniądze z mojego konta ? Bądź jakiś innych celów ? Czy lepiej w banku coś zastrzec, coś zmienić, tylko co. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
burn93
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
08-01-2017
Wiadomość 1 z 2 (6 591 wyświetleń)

Re.: Podanie numeru konta, nazwiska,swift,telefonu a próba oszustwa

Podane dane nie pozwalają na zalogowanie się do bankowości. Natomiast nie możemy odnieść się do kwestii czy ktoś może w jakiś inny sposób wykorzystać podane informacje. Wszelkie próby oszustwa należy zgłosić do odpowiednich organów ścigania.

W banku możemy jedynie zastrzec dokument tożsamości, kartę lub zablokować bankowość. Można również ze względów bezpieczeństwa zmienić hasło do usługi internetowej.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (6 575 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy