Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Jak powinna wyglądać treść pełnomocnictwa notarialnego do banku żeby prawnik nie odrzucił przez zła treść - aktualizacja dokumentu tożsamości.Dokumenyem był by to paszport polski. Osoba przebywa poza granicami Polski. Nie może przedstawić osobiście dokumentu w placówce banku.
Odpowiedz
0 Lajków
Gregorkrk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-04-2024
Wiadomość 1 z 2 (450 wyświetleń)

Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za granicą powinien on być sporządzony lub potwierdzony przez polską placówkę dyplomatyczną, konsularną lub w urzędzie lub u notariusza kraju, z którym Rzeczpospolita Polska podpisała umowę o pomocy prawnej w sprawach cywilnych; dokument ten musi zawierać apostille w rozumieniu konwencji.

 

Pełnomocnictwo musi zawierać dane mocodawcy i pełnomocnika, które wymieniamy w "Komunikacie dla klientów ING Banku Śląskiego S.A. dotyczący danych i dokumentów związanych z zawarciem i wykonaniem umów" oraz wykaz wszystkich czynności do których ma być to umocowanie. Komunikat znajdziesz na stronie tutaj: https://www.ing.pl/indywidualni/tabele-i-regulaminy/regulaminy/niezbedne-dokumenty
W pełnomocnictwie notarialnym muszą się znaleźć dane dotyczące nowego dokumentu tożsamości. Jeżeli również będzie zmieniała się rezydencja podatkowa, adres zamieszkania / korespondencyjny, to takie informacje powinny być zawarte w dokumencie. Jeżeli pełnomocnictwo ma dotyczyć też innych czynności to należy je również zawrzeć w dokumencie.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
775
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (416 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Revolut

Tutaj nie będziemy w stanie sprawdzić powodu odrzucenia wniosku. Prosimy w tej sprawie o kontakt z doradcą, u którego go składałeś.

05-05-2024
Wniosek o Wakacje kredytowe

Witam,

 

Niedawno krążyła informacja mówiąca o tym, że od 1 maja będzie można składać wnioski o wakacje kredytowe. Czy można już to robić, bo nie mogę znaleźć żadnej tego typu zakładki w aplikacji mobil

...

04-05-2024
Revolut

Witam!
Niedawno złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny, który został odrzucony, ponieważ moja pensja trafia do Revolut. Doradca powiedział, że to jakieś wewnętrzne regulacje. Czy to prawda? A jeśli tak, ...

05-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy