Odpowiedz

Oddział prowadzący rachunek.

Witam,

czy istnieje możliwość zmiany oddziału przypisanego do rachunku. Obecnie po wpisaniu numeru rachunku chociażby w dowolnej bankowości internetowej, wyskakuje informacja że rachunek jest w danym oddziale. Bank ING rządzi się innymi prawami i nie dość że w praktyce mój rachunek prowadzi oddział który nie istnieje to na dodatek z jakiś dziwnych względów zostałem przypisany do oddziału o X kilometrów.

Jest to bardzo niepraktyczne, już żaden bank w Polsce nie dzieli numerów rachunków na oddziały, ostatnim był Santander Bank Polska po przejęciu BZWBK, a już nawet oni to uporządkowali zastępując Oddział XY na oddział centralny albo centrum rozliczeń jak mają inne banki.

Dodatkowo adresy oddziałów nie są aktualizowane, przykładowo mój oddział został przeniesiony a w bankowości elektronicznej po wpisaniu numeru nadal identyfikuje ulice czy też adres który nie istnieje. Jest to uciążliwe i wprowadza w błąd.
Odpowiedz
0 Lajków
newtime
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-06-2019
Wiadomość 1 z 6 (7 799 wyświetleń)

Re: Oddział prowadzący rachunek.

Po likwidacji oddziału w którym zakładałeś konto, Twoje rachunki są automatycznie przypisywane do regionu.

 

Rozumiem, że ta sytuacja nie jest dla Ciebie komfortowa, dlatego proszę prześlij nam swoją wiadomość w bankowości internetowej Moje ING - zakładka Wiadomości lub Czat (w prawym dolnym rogu). Będziemy mieli tam możliwość dokładnego wyjaśnienia Twojej sprawy.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 6 (7 665 wyświetleń)

Re: Oddział prowadzący rachunek.

Pytanie dodatkowe.

Do załatwienia jakiej sprawy, potrzebna jest klientowi taka informacja?

Z tego co mi wiadomo nikt nie odwołuje się już do adresów oddziałów w dokumentacji. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 6 (7 348 wyświetleń)

Re: Oddział prowadzący rachunek.

[ Edytowane ]

Obecnie z konta można korzystać w każdym oddziale naszego banku w Polsce 😊
To, gdzie zostało założone( w jakiej miejscowości, w którym oddziale) nie ma znaczenia przy codziennej obsłudze.
Dlatego trudno odpowiedzieć mi na pytanie, do czego mogłaby być klientowi taka informacja potrzebna 🤔😉

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 4 z 6 (7 309 wyświetleń)

Re: Oddział prowadzący rachunek.

W latach 90, taka informacja przyspieszała chyba proces księgowania pieniędzy. Czasami spotykam się jeszcze z drukami do przekazywania wynagrodzenia, lub na poczcie, gdzie pada pytanie o oddział Emotikon: Mrugający

Z reguły nikt już nie pyta nawet o nazwę banku.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 6 (7 305 wyświetleń)

Re: Oddział prowadzący rachunek.

Jak wspomniałeś - jest to rzadko spotykana praktyka 😊
Można wtedy przykładowo podać adres naszej centrali.
Zawsze jednak warto spytać- jak wiadomo, kto pyta.... 😉

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 6 z 6 (7 303 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy