Odpowiedz

Nowa oferta ING

Do ING Banku: Mam pytanie a mianowicie, dlaczego wprowadzacie nikomu nie potrzebne "konto MOBI" które praktycznie niczym nie różni się od konta direct, zamiast wprowadzić nowe oferty dla stałych klientów? Od lat macie tylko do wyboru: direct i komfort. Wprowadźcie do oferty konta, gdzie po wpływie na konto np. 1500zł otrzymuje się darmowe bankomaty w Polsce, 5 przelewów natychmiastowych za darmo itp. Inne banki tj: Alior Bank, GetinBank, Millenium Bank, mBank już to dawno oferują. Co mnie śmieszy wING Banku to fakt, że Blikiem można tylko raz wypłacić w innym bankomacie za darmo, później trza płacić 2,5zł gdzie w innym bankach jest to za darmo. Rozwijacie się najgorzej ze wszystkich banków w Polsce. W aplikacji mobilnej do dziś nie ma funkcji: zeskanuj i zapłać QR, a w portalu transakcyjnym brak funkcji stałych doładowań telefonów.

Odpowiedz
0 Lajków
MreaperS
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
57
6
12-06-2017
Wiadomość 1 z 9 (8 720 wyświetleń)

Re: Nowa oferta ING

W przypadku konta Mobi, do 26 roku życia możesz bezpłatnie wypłacać BLIKIEM z bankomatów w całym kraju. Co więcej, karta VISA Zbliżenia przy tym koncie jest bez dodatkowych opłat. Wprowadziliśmy również pakiety wypłat zarówno w Polsce jak i za granicą. Pakiet wypłat w Polsce kosztuje 5 zł i dzięki niemu możesz korzystać z wszystkich bankomatów w kraju, bez prowizji do 30 dni. Bankomaty ING i Planet Cash są bezpłatne. Cały czas analizujemy możliwość udostępnienia kodów QR. Być może pojawią się w przyszłości. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 9 (8 657 wyświetleń)

Re: Nowa oferta ING

Żeby móc wypłacać bez prowizji z innych bankomatów muszę zapłacić 5zł/mc, czyli nie jest to opcja za darmo. W innych bankach wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce blikiem realizowane są za darmo, a w ING muszę zapłacić 5zł. Proponujecie konto MOBI, ludziom którzy już dawno skończyli 26lat. Uważam, że oferty dt. kont są przestarzałe i mało atrakcyjne. W Millenium Banku, mBanku, Alior Banku, Getin Banku, za wpływy na konto 1000-1500zł otrzymuje się: kartę i prowadzenie konta za 0zł (bez warunku obrotem kartą na 300zł), wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce za 0zł (Blikiem także), 5 darmowych przelewów natychmiastowych w m-cu za 0zł.

Odpowiedz
0 Lajków
MreaperS
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
57
6
12-06-2017
Wiadomość 3 z 9 (8 577 wyświetleń)

Re: Nowa oferta ING

Na nasze konta nie wymagamy miesięcznych wpływów. Konta Mobi i Direct prowadzimy bezpłatnie. Warunek wykonania obrotu kartą na 300 zł dotyczy karty Visa zbliżeniowej przy koncie Direct i Komfort. 
Twoją opinię na temat naszej oferty przekażemy do odpowiedniego zespołu.
 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
559
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 9 (8 497 wyświetleń)

Re.: Nowa oferta ING

[ Edytowane ]

@MreaperS

Z tego co sie orientuje to w mBanku nie ma możliwości za darmo mieć bankomatów, tylko taka opłata wynosi 5zł miesięcznie.  Mówię o kontach dla ludzi powyżej 26roku życia.  W standardowym koncie eKonto. I jeszcze do tego trzeba wypłacać z bankomatów co najmniej 100zł bo wtedy 1.30zł opłaty nawet w Euronecie.

W przypadku konta Plus konto kosztuje 5zł (chyba, że wpływy min 1000zł na konto) i wtedy są wszystkie darmowe bankomaty jeśli wypłacamy min. 100zł. Inaczej 1,30zł.

Nie znalazłem natomiast informacji, że wypłaty Blikiem z bankomatów obcych są za 0zł i są nielimitowane

Zatem proszę o wyjaśnienie co autor ma na myśli?

Nie widzę również aby pierwsze 5 przelewów ekspresowych w mBanku było za darmo? Wg aktualnego cennika jest to 5zł za każdy przelew ekspresowy.

 

PS Nie porównuj "syfu" w postaci Alior czy Getinu do ING. To nie ta liga.

 

Dzisiaj jeśli chodzi konto to zdecydowanie korzystniejszą opcją jest posiadanie w Millenium  konta 360. Wpływy o minimalnej wartości 1000zł miesięcznie i praktycznie wszystko za darmo, łącznie z wszystkimi bankomatami w Polsce.

 

 EDIT

Faktycznie na stronie mBanku opisującym BLIK jest wzmianka, że wszystkie wypłaty z bankomatów obsługujące BLIK (w tym ING) są darmowe przy skorzystaniu z BLIK.  ING wstydź się!!!

 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 5 z 9 (7 986 wyświetleń)

Re.: Nowa oferta ING

Witam, o jakim syfie piszesz?

 

W Millenium Banku za wpływ 1000zł na konto oraz jedną płatność kartą/blikiem: darmowe prowadzenie konta, kartę oraz wypłaty kartą/blikiem ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo.

 

w mBanku: darmowe prowadzenie konta, 4 płatności kartą zwalnia z opłaty za kartę, darmowy wypłaty Blikiem we wszystkich bankomatach w Polsce.

 

Od 8 sierpnia BZWBK będzie miało nawet bezpłatne przelewy Elixir Express oraz Blue Cash'a Emotikon: Szczęśliwy

 

Nie chodzi tu o to by się wymądrzać, tylko pokazać ING Bankowi, że oferta jest trochę zacofana do konkurencji. Dla mnie wprowadzenie konta "MOBI" mija się całkowicie z celem. Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
MreaperS
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
57
6
12-06-2017
Wiadomość 6 z 9 (7 847 wyświetleń)

Re.: Nowa oferta ING

Syf to miałem na myśli Alior i Getin. To nie ta liga. To jak porównać Fiata do Mercedesa.

 

Jak napisałem wyżej - Millenium należy do banku z Portugalii i z banków zagranicznych w Polsce to jedyna instytucja obok ING, która ma bardzo dobrą  kondycję finansową. Reszta a zwłaszcza Commerzbank (mBank), banki francuskie czy też Santander - są w słabej kondycji. Już nie wspomnę z litości o Deutche Banku który stoi na glinianych nogach i jego krach skończy się kryzysem jaki był w USA kilka lat temu.

 

Millenium ma lepsze konto niż ING czyli konto 360 i to już napisałem wyżej.

 

mBank. Mam wypłaty Blikiem za free. To się zgadza.  Jeśli jednak z BLIKa nie korzystasz- to dodatkowe 5zł za darmowe bankomaty i to jeszcze powyżej 100zł. Poza tym - własciciel to słaby Commerzbank. Obsługa w mBanku jest poniżej dna. Tam to ludzie z typowej łapanki. Ciągłe zmiany TOiP. Miałem tam konto ponad 9 lat i sam się dziwię, że tak długo wytrzymałem. Chyba raczej z lenistwa tam siedziałem.  Do tego prowizja za granicą zwłaszcza za Masterda to jakaś porażka. Dwa razy drożej płatności bezgotówkowe niż w ING.  Za korzystanie z polecenia zapłaty - trzeba płacić 2zł. Niedawno mieli nawet opłatę za zmianę PINu na karcie ale na szczęście z tego zrezygnowali.  Ogólnie ten bank idzie jeszcze na "legendzie" taniego banku ale już dawno nim nie jest.

 

BZWBK - oczywiście, muszą się jakoś wyróżnić na rynku. Przelewy ekspresowe za darmo. Dla mnie ten bank ma tylko Plusa wielkiego za szybkie wprowadzanie nowości na rynku. Nic poza tym. Zaraz przejmie go całkowicie Santander i nazwa zniknie.  Wypłata z Cashback 1.50zł!!! Bankomaty płatne poza BZWBK 5zł za każdą wypłatę. Można to ominąć, jak również wypłaty z CashBack - stała opłatą miesięczną 7zł.  Za zlecenia stałe 0.50zł - za każde oddzielnie.  8zł przelew SEPA, gdzie standard na rynku to 5zł.  Obsługa też kiepska, częste awarie. Dziwne godziny księgowania przelewów przychodzących.  Do dzisiaj nie ma karty wielowalutowej - ma byc dopiero po wakacjach 2018.  Nie ma płatności zbliżeniowych w czasie rzeczywistym, więc nie ma od razu blokad na koncie. W przelewy w czasie rzeczywistym w weekendy między swoimi rachunkami również działają w kratkę. Raz są  od razu a raz nawet pół dnia.

 

Bank w ING nie jest idealny. To racja. Zabrali Euronety darmowe, co do dzisiaj mnie wkurza. Często podchodzą do wielu rzeczy konserwatywnie, stąd nowości niektóre są  wprowadzana dość późno. Ostatnio można za 5zł mieć darmowe wszystkie bankomaty. Denerwują mnie częste przerwy techniczne zazwyczaj z niedzieli na poniedziałek (chociaż ostatnio jakby mniej ich jest). Wkurza mnie, że nie można mieć dwóch kart do konta a najlepiej dwóch operatorów - Visa i MC.

Ale i tak tych wad w stosunku do innych banków jest zdecydowanie mniej.

 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 7 z 9 (7 707 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa oferta ING

Prace serwisowe staramy się prowadzić w godzinach, w których klienci najmniej korzystają z naszych usług tak, aby były jak najmniej uciążliwe. Do konta osobistego możesz mieć osobno np. Visę Zbliżeniową, Zbliżaka Visa i Mastercard w telefonie. Wtedy masz karty z dwóch organizacji płatniczych i możesz nimi wygodnie płacić.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 8 z 9 (7 566 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa oferta ING

Mam telefon z IOS a nie z Androidem. Nie mam alternatywy.

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 9 z 9 (7 527 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy