Odpowiedz

Kwota wolna od zajęcia a 500+

Szanowni, 
 Zwracam się do Was z pytaniem dotyczącym kwoty wolnej od zajęcia komorniczego i przelewów z tytułu świadczenia wychowawczego tzw. "500+" : Czy kwota z tego świadczenia pomniejsza ( wchodzi w jej skład ) kwotę wolną od zajęcia komorniczego? Innymi słowy - mając na rachunku kwotę wolną od zajęcia w wysokości 1500 zł, dostaję także przelew z tytułu świadczenia 500+. Czy to oznacza, że do dyspozycji nadal mam 1500 zł a reszta zostaje zablokowana na poczet zajęcia czy też na rachunku pozostaje do mojej dyspozycji 2000 zł ?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie informacje.

Odpowiedz
0 Lajków
waski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
09-11-2017
Wiadomość 1 z 4 (11 016 wyświetleń)

Re: Kwota wolna od zajęcia a 500+

Świadczenie z tytułu programu 500+ nie pomniejsza kwoty wolnej od zajęcia.

Poza tym świadczeniem, w tym roku wolne od zajęcia są wpływy do wysokości 1 500 zł miesięcznie.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (11 001 wyświetleń)

Re: Kwota wolna od zajęcia a 500+

Czy dostępne są w ofercie banku tzw. rachunki rodzinne, które są pod odpowiednimi warunkami (wpływy z określonych miejsc) są całkowicie wolne od zajęć komorniczych?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 4 (10 507 wyświetleń)

Re: Kwota wolna od zajęcia a 500+

W ofercie, nie mamy typowo takiego konta. Jednocześnie wpływy ze świadczeń socjalnych i alimentów nie podlegają egzekucji. Oznacza to, że z takich wpływów możesz korzystać niezależnie od ich wysokości.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (10 452 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Nadpłata w okresie karencji

Witam. Mam uruchomiony kredyt hipoteczny. Obecnie spłacam tylko raty odsetkowe (okres karencji), zostały mi do uruchomienia trzy transze. Czy w takim przypadku mogę już nadpłacać uruchomioną kwotę kre...

16-04-2024
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Wniosek trafił do analizy 5.03.2024 zakończone 4.04.2024 - miało być 16 dni wyszło 21 dni.

4.04.2024 nagle się okazało, że potrzeba dokumentów, które można było załatwić wcześniej i od 11.04 trwa dodat

...

16-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy