Odpowiedz

Konto wspólne

Dzień dobry, zastanawiam się nad kontem wspólnym, dwie osoby, jedno konto, dwie oddzielne karty. Zależy mi jak na najniższej opłacie miesięcznej. 

W przypadku konta komfort to będzie 12zł za prowadzenia konta + opłata za kartę jeśli nie wyda się 300zł. I tu pytanie, czy z każdej karty trzeba wydać 300zł (czyli łącznie 600zł)? 

Wychodzi 12+7 czyli 19zł miesięcznie.

 

W przypadku konta direct wychodzi sama opłata za karty. Ale wtedy jedna osoba jest właścicielem, a druga osoba pełnomocnikiem. Jak to wygląda w praktyce?

 

No i pytanie czy można mieć dwie takie same karty (visa), bo reszta mnie nie satysfakcjonuje. 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
iluzjo
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-09-2019
Wiadomość 1 z 2 (2 621 wyświetleń)

Re: Konto wspólne

Dzień dobry,
cieszę się, że pytasz o naszą ofertę. Aby uniknąć opłaty miesięcznej za kartę wysokości 7 zł, to w okresie od 29 dnia jednego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca należy wykonać płatności bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł. Dotyczy to każdej karty. Oznacza to, że w przypadku dwóch kart każdą z nich powinniście wykonać płatności na co najmniej 300 zł. 

Do kont osobistych wydajemy tylko standardową kartę organizacji płatniczej Visa. 

W przypadku konta Komfort obie osoby są współwłaścicielami. Na potwierdzeniach transakcji i w szczegółach konta są dane dwóch osób. W przypadku śmierci jednego z właścicieli konta, przekształcamy je na konto indywidualne. 
Przy koncie Direct tylko jedna osoba widnieje jako właściciel konta. Natomiast pełnomocnik może mieć własną kartę i dostęp do bankowości internetowej. Pełnomocnictwo wygasa z dniem śmierci właściciela konta.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (2 562 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy