Odpowiedz

Konto walutowe za granicą

Posiadam konto walutowe w euro oraz kartę do tego rachunku, czy będąc np. w Londynie mogę płacić, bądż wypłacać z tej karty? Jeśli tak, to czy są jakieś dodatkowe opłaty za transakcje za granicą?

Pozdrawiam.

Kaela
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
04-02-2016
Wiadomość 1 z 4 (9 686 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe za granicą

[ Edytowane ]

Kartę do rachunku walutowego posiada jedynie konto w euro. Do konta w funtach brytyjskich nie ma karty. Nie musisz jednak posiadać specjalnego konta by móc korzystać za granicą. Co do samej karty w euro - czy będzie opłacalna dla Ciebie płatność w funtach kartą w euro? Wystarczy Ci konto w złotówkach, a wszystkie operacje wykonane poza granicami kraju i w innej walucie będą automatycznie przewalutowane na złotówki. Pamiętaj o wcześniejszym odpowiednim ustawieniu limitów transakcyjnych na operacje za granicą. Prowizje są różne, i zależą od tego czy płacisz, czy wybierasz gotówkę. Sprawdzisz je tutaj: http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000192

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 2 z 4 (9 673 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe za granicą

Przepraszam, ale mam problem ze zrozumieniem następującej kwestii " Przewalutowanie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku - Visa zbliżeniowa 3% od transakcji, a Maestro w EUR - nie dotyczy". Czy w takim wypadku "nie dotyczy" oznacza, że nie mogę płacić Maestro w UK? Czy nie pobiorą mi prowizji od przewalutowania transakcji?
 
Odpowiedz
0 Lajków
Kaela
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
04-02-2016
Wiadomość 3 z 4 (9 659 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe za granicą

Oznacza to, że nie pobierzemy prowizji od takiej transakcji.

Odpowiedz
0 Lajków
LeszekP
Były moderator
Były moderator icon
20
5
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (9 558 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy