Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Konto osobiste Direct dla dzieci w wieku 13-18

Hej,

 

Dostrzegam opcje otworzenia konta dla nieletniego z pozycji Moje ING. Obecnie proces wnioskowania jest niedostępny ze względu na prace techniczne jednak mam pytanie.

 

Proces zakłada, że konto direct wraz z okiem mogę założyć z pozycji Moje ING. Procedura jednak zakłada że w moim przypadku będę musiał dostarczyć akt urodzenia dziecka. Chciałbym więc zapytać jak faktycznie cała ta sprawa wygląda.

 

Jeżeli rozpocznę otwieranie rachunków z pozycji Mojego ING to finalnie i tak muszę udać się do placówki?. Są jakieś odstępstwa od tego procederu?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 8 (11 686 wyświetleń)

Re.: Konto osobiste Direct dla dzieci w wieku 13-18

Przy danych dziecka masz "Wpisz dane dziecka i załącz dokumenty potwierdzające jego tożsamość - zdjęcie lub skan dowodu osobistego lub aktu urodzenia dziecka."

Nie wiem czy to kwestia indywidualna ale w przypadku tego rachunku ja mogę załatwić wszystko przez Moje ING.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 8 (11 639 wyświetleń)

Re.: Konto osobiste Direct dla dzieci w wieku 13-18


mcumberpl pisze:

Przy danych dziecka masz "Wpisz dane dziecka i załącz dokumenty potwierdzające jego tożsamość - zdjęcie lub skan dowodu osobistego lub aktu urodzenia dziecka."

Nie wiem czy to kwestia indywidualna ale w przypadku tego rachunku ja mogę załatwić wszystko przez Moje ING.


Z całym szacunkiem, ale załączanie skanu DO, choćby nawet tymczasowego jest wyjątkowo nieprzemyślaną czynnością. Po co bankowi skan dowodu? Kto może go przetwarzać? Ile osób zdaje sobie sprawę, że kserokopiarki i drukarki mogą przechowywać dane w pamięci wewnętrznej i te dane mogą być potem dostępne dla serwisu tychże? Czy pracownicy banku są na taką okoliczność przeszkoleni? A wreszcie lektura codziennej prasy pokazuje ile było wycieków danych, również z dobrze zabezpieczonych instytucji. O wielu dowiadujemy się po latach.

I konia z rzędem temu, który przekona mnie, że wizerunek zawarty w DO jest konieczny do świadczenia usług bankowych....

 

Jak możesz załatwić wszystko przez Moje ING to spróbuj zamknąć jakąś usługę. Powodzenia życzę. Nowy fundusz, akcje, IKE, rachunek - otworzyć tak, zamknąć nie. Tylko w oddziale lub listem z notarialnie potwierdzonym podpisem. Przeczytaj regulamin. Nawet informacji o odrzuceniu zmiany regulaminu nie przyjmą, taki cyrk.....

 

Pozdrawiam,

Odpowiedz
0 Lajków
mtommi
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
65
24
13-04-2016
Wiadomość 3 z 8 (11 633 wyświetleń)

Re.: Konto osobiste Direct dla dzieci w wieku 13-18

Napisałem wyraźnie "w tym przypadku". 

Też odwiedzam oddział w różnych sprawach, które według mnie spokojnie można załatwić online.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 8 (11 631 wyświetleń)

Re: Konto osobiste Direct dla dzieci w wieku 13-18

@Konto usunięte Zapewniamy, że otwarcie konta dla dziecka wraz z załączeniem wspomnianych dokumentów jest bezpieczne. Oczywiście jeżeli jest to dla Ciebie wygodniejsze lub uznasz to za stosowne, to takie konto możesz również otworzyć w dowolnym oddziale naszego banku. Po złożeniu wniosku i załączeniu dokumentów (np. akt urodzenia) zweryfikujemy wszelkie wysłane przez Ciebie dane. Jeżeli wszystko się będzie się zgadzać to standardowo wizyta w oddziale banku nie będzie konieczna. Wybór sposobu otwarcia konta dla dziecka pozostawiamy Tobie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 8 (11 575 wyświetleń)

Re.: Konto osobiste Direct dla dzieci w wieku 13-18

[ Edytowane ]

Ja założyłem przez internet to konto miesiąc temu, musiałem przyjść do banku aby dać wzór podpisu i złożyć podpis. Akt urodzenia jest konieczny.

Odpowiedz
0 Lajków
Solcio
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
28-12-2017
Wiadomość 6 z 8 (11 565 wyświetleń)

Re.: Konto osobiste Direct dla dzieci w wieku 13-18

Podczas składania wniosku natrafiłem na przeszkodę. Jest nią nieaktywne pole nr telefonu z ukierunkowaniem na kraj. Mieszkamy np po stronie niemieckiej i nie jestem w stanie dodać numeru telefonu z po za pl. Why?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 8 (11 554 wyświetleń)

Re: Re.: Konto osobiste Direct dla dzieci w wieku 13-18

[ Edytowane ]

 

Otwierając konto dla dziecka przez Moje ING, możesz podać tylko polski nr telefonu.

Jeżeli chciałbyś podać numer telefonu zagraniczny, konieczna będzie wizyta w oddziale banku. 

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (11 499 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy