Odpowiedz
Highlighted

Konto dla dziecka

Witajcie! co sądzicie o kontach dla dzieci od lat 10? Ja zdecydowanie uważam, że edukacja finansowa, której brakuje np. w szkołach jest konieczna w naszych domach. Dzieciaki uczą się gospodarowania pieniędzmi. Korzystam z ING prywatnie, firmowo i moja 13 letnie córka już też (Konto Mobi). Namówiłam ją do tego mimo, że w przeszłości miała konto w innym banku (bankowość dla dzieci bardziej obrazkowa, zachęcająca ale dla mnie beznadziejna technicznie :-)

Ale brakuje mi  kont dla dzieciaków w wieku np. od 10 lat.  Mam utworzone tzw. OKO dla syna przy moim koncie  prywatnym, ale to nie jest jego... :-) ja tym zarządzam, a chciałabym aby on sam mógł widzieć jak to wszystko działa. I bynajmniej nie trzeba moim zdaniem żadnych animacji - świnki = ikonki zadowoliłyby wszystkich :-)

pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Sabina
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
9
2
10-02-2018
Wiadomość 1 z 3 (603 wyświetleń)

Re: Konto dla dziecka

W naszej ofercie dla dziecka poniżej 13 roku życia udostępniamy Otwarte Konto Oszczędnościowe i konta walutowe. Tymi kontami może zarządzać tylko rodzic. 
Po 13 roku życia dziecko nabywa częściową zdolność do czynności prawnych. W związku z tym, dopiero po tym czasie dziecko może mieć kartę płatniczą, bankowość internetową, wpłacać i wypłacać gotówkę. Dziecko może w ten sposób zarządzać kontem, jeśli rodzic nie wyrazi sprzeciwu Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
148
44
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (583 wyświetleń)

Re: Konto dla dziecka

Tak rozumiem, ala myślałam, że dla młodszych też można by stworzyć takie konto, no może bez kart, ale tak aby mogli sami nimi zarządzać. No nic pozostaje nam poczekać jeszcze 3 lata :-) pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Sabina
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
9
2
10-02-2018
Wiadomość 3 z 3 (507 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy