Odpowiedz

Konto Direct dla Firmy

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje limit ilości przelewów wychodzących dokonywanych przy posiadaniu konta Direct dla Firmy?
Przelewy dokonywane przy Kliencie Aktywnym (spełniony jeden z trzech warunków bycia klientem aktywnym).

Dajmy na to że posiadając konto Direct dla Firmy, będąc klientem aktywnym - dziennie dokonuję 300 przelewów wychodzących zewnętrznych - poprzez przelewy zbiorcze, czyli 300 zleceń w jednym pliku zbiorczym (do innych banków) w PLN. Z informacji uzyskanych w cenniku wychodzi na to że każdy taki przelew (nie ma podanej maksymalnej możliwej ilości przelewów które można dokonać) - płacę 0 "zero" złotych.

Czy przy miesięcznym korzystaniu z konta i dokonywaniu ponad 6300 przelewów (miesięcznie) - nadal płacę za każdy z przelewów 0 "zero" złotych ?
Oczywiście wszystkie te przelewy są dokonywane poprzez przelewy zbiorcze (jeden przelew zbiorczy max 3000 przelewów - na tyle przelewów pozwala jeden plik zbiorczy). Czyli mówiąc jaśniej dziennie generuję jeden plik zbiorczy, który posiada średnio ok 300 przelewów. Miesięcznie generuję więc 21-24 takie pliki zbiorcze - co daje sumę ponad 6300 przelewów (zawartych w ponad 21 przelewach zbiorczych).

Czy takowe konto nie zostanie "zablokowane, nie zostanie naliczona prowizja ani opłaty za przelewy ? "
Nie chciałbym, aby po kilku dniach od założenia konta firmowego - te zostało zablokowane, umowa wypowiedziana przez bank, bądź zostały naliczone dodatkowe opłaty za przelewy czy korzystanie z konta.

Odpowiedz
0 Lajków
lukkas
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
20-09-2018
Wiadomość 1 z 7 (5 503 wyświetleń)

Re: Konto Direct dla Firmy

lukkas W ofercie konta Direct dla Firm wszystkie przelewy zwykłe w złotówkach realizujemy bezpłatnie. Warunkiem jest spełnienie min. jednej z trzech opcji aktywności w miesiącu:

- przelewu do ZUS lub
- przelewu do US lub
- wpływu na konto na łączną kwotę 2000 zł (z kont zewnętrznych).

Warunek aktywności sprawdzamy za poprzedni miesiąc. Jeśli warunek jest spełniony, to w kolejnym miesiącu nie zapłacisz za konto oraz przelewy krajowe bez względu na ich ilość. 
Przelewy w ramach paczek (w jednej paczce możesz zrealizować max. 300 przelewów) są dostępne dla przedsiębiorców, którzy korzystają z Mojego ING bez modułu użytkownika. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 7 (5 479 wyświetleń)

Re: Konto Direct dla Firmy

@IlonaUPrzelewy w ramach paczek (w jednej paczce możesz zrealizować max. 300 przelewów) są dostępne dla przedsiębiorców, którzy korzystają z Mojego ING bez modułu użytkownika.

 

co to znaczy "korzystają z Mojego ING bez modułu użytkownika" bo nie bardzo zrozumiałem - mając Konto Direct dla Firmy mam dostęp do takich przelewów (w ramach paczek) - czy nie ? jeżeli mam to co znaczy że muszę korzystać bez modułu użytkownika ?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
lukkas
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
20-09-2018
Wiadomość 3 z 7 (5 477 wyświetleń)

Re: Konto Direct dla Firmy

Moduł użytkownika to funkcjonalność Mojego ING, która pozwala za zatwierdzanie przelewów przez więcej niż jedną osobę w imieniu klienta. W tym celu trzeba nadać odpowiednie uprawnienia. 
Tę usługę oferujemy dla spółek oraz wspólnot mieszkaniowych, które posiadają wieloosobową reprezentację. Nie jest ona dostępna dla użytkowników jednoosobowych działalności gospodarczych. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 7 (5 472 wyświetleń)

Re: Konto Direct dla Firmy

W internecie (na stronie banku ING- https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000188  ) znalazłem instrukcję do zlecania przelewów z paczek.

Co ciekawe w instrukcji jest podane że jedna paczka może mieć 3000 przelewów - tutaj na forum dowiaduję się że 300 (znaczna różnica) - to jak to w końcu jest ?

Drugie pytanko:

Mając program do księgowania (zapisywanie przelewów) - mogę wyeksportować plik z paczką przelewów - skąd mam wiedzieć czy bank przyjmie poprawnie ten plik ?

Chodzi mi o typ rozszerzenia "paczek przelewów" - nigdzie nie ma takiej informacji podanej - infolinia prosi bym kontaktował się z informatykami - Ci podają mi kodowanie takiego pliku ale nie podają samego rozszerzenia - teraz pytanie jak sprawdzić czy program wygeneruje mi dobry plik paczki do przelewu przez bank ?

Odpowiedz
0 Lajków
lukkas
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
20-09-2018
Wiadomość 5 z 7 (5 172 wyświetleń)

Re: Konto Direct dla Firmy

@lukkas Mam nadzieję, ze to rozwieje Twoje wątpliwości

 

Maksymalna liczba transakcji w paczce to 10000

Maksymalny rozmiar pliku importu to 4194304 bitów

 

paczka przelewów importowana do bankowości internetowej Moje ING musi spełniać określony wymogi:

  • Plik w standardzie Elixir-0
  • Kodowanie pliku w formacie DOS-852 albo Windows-1250
  • Dozwolone formaty pliku: PLI, PLS, PLD, PLE, PLX i TXT

 

System Moje ING dla każdego elementu tj. nazwa nadawcy, nazwa odbiorcy i tytuł pozwala na zapisanie 4 linii po 35 znaków każda. Jeżeli w paczce zapisana jest większa ilość linii albo przekroczona ilość znaków w linii, to przelew nie zostaje zaczytany do paczki.

 

FORMAT IMPORTU MULTICASH PLI (ELIXIR 0)

 

Plik nie zawiera żadnego nagłówka. Każde polecenie (rekord) zaczyna się od znacznika typu transakcji (110=polecenie przelewu, w tym US, 120=przelew ZUS, 210=polecenie zapłaty, mogą również wystąpić inne znaczniki wraz z pojawieniem się innych typów transakcji). Po każdym rekordzie następuje znak końca linii <CR><LF> (kod heksagonalny ASCII : 0D i 0A; kod dzies. ASCII 10 i 13). Pola tekstowe zawarte są w cudzysłowach. Inne pola, które muszą być objęte cudzysłowami oznaczono: w cudzysłów. Pola oddzielone są przecinkami. W polach zawierających więcej niż jedną linię kolejne linie oddzielone są znakiem „|” (HEX 7C; dzies. 124).

 

W imporcie plików z transakcjami krajowymi dozwolone są następujące znaki specjalne:

\ - @ $ < > , . ( ) [ ] { } / = _ % ~ & ^ '

 

Skróty w opisie:

 

Typ:

mand. = obligatoryjne

opt. = opcjonalne

Długość / format:

n = numeryczne (0-9),

an = alfanumeryczne; w cudzysł. "" (Hex 22); jeśli złożone z więcej niż jednej linii kolejne linie oddzielone

znakiem | (Hex 7C; decimal 124)

d = data, format: RRRRMMDD

F = stała długość

V = zmienna długość

 

Przykład rekordu transakcji w pliku PLI (płatn. pol.) (zamiast spacji wstawiono znak _ ):

 

110,20040510,403595,10501038,0,"29105010381000002201994791","40109018700000000100198454","NAZ WA_STRONY_ZLECAJACEJ|RESZTA_NAZWY|ULICA_STRONY_ZLECAJACEJ|MIASTO_STRONY_ZLECAJACEJ","NAZWA _KONTRAHENTA|RESZTA_NAZWY|UL._KONTRAHENTA|MIASTO_KONTRAHENTA",0,10901870,"OPIS_PLATNOSCI_1| OPIS_PLATNOSCI_2||","","","51"

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 7 (5 090 wyświetleń)

Re: Konto Direct dla Firmy

[ Edytowane ]

@Konto&#32;usunięte
@IlonaU

to 300, 3.000 czy 10.000 przelewów w jednym pliku ? bo już się całkiem pogubiłem

Odpowiedz
0 Lajków
lukkas
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
20-09-2018
Wiadomość 7 z 7 (4 848 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy