Odpowiedz

EXPRESS ELIXIR -ZAJĘCIE KOMORNICZE

Witam.
Oczekuję na przelew EXPRESS ELIXIR, który z założenia ma być realizowany o każdej porze przez 365 dni w roku. Proszę mi wytłumaczyć jak to jest możliwe, że ograniczacie dostęp do pieniądzy osobom z zajęciem komorniczym, skoro jest kwota wolna od zajęć. Wyznaczacie jakieś swoje godziny w dni robocze i soboty 8:00-20:00 w tym brak niedziel. Przecież to jawna dyskryminacja. Inne banki tego nie robią. Tak wiem mogę się przenieść, ale to nie o to chodzi. BO LICZĄ SIĘ LUDZIE? KTÓRZY? TAKIE MARKI KONDRATY?
Odpowiedz
0 Lajków
WKSSLASKWROCLAW
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
13-05-2018
Wiadomość 1 z 7 (10 880 wyświetleń)

Re.: EXPRESS ELIXIR -ZAJĘCIE KOMORNICZE

Pieniądze może Pan podjąć w oddziale banku i to nie jest żaden wymysł tylko fakt. W innych bankach również tak jest. Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Abo
Abo
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-05-2018
Wiadomość 2 z 7 (10 843 wyświetleń)

Re.: EXPRESS ELIXIR -ZAJĘCIE KOMORNICZE

Przelew EXPRESS ELIXIR wysłany do mnie w sobotę dociera dopiero dzisiaj około godziny 7:00, tylko z tego względu, że mam zajęcie komornicze.
Odpowiedz
0 Lajków
WKSSLASKWROCLAW
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
13-05-2018
Wiadomość 3 z 7 (10 807 wyświetleń)

Re: Re.: EXPRESS ELIXIR -ZAJĘCIE KOMORNICZE

@WKSSLASKWROCLAW @Abo Każdy bank może mieć inne regulacje związane z zajęciami egzekucyjnymi. Jeżeli masz blokadę na koncie, to ze swoich pieniędzy możesz korzystać w godzinach kiedy mamy księgowanie - od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00. Wtedy w ramach kwoty wolnej od zajęcia możesz płacić i wypłacać kartą, robić przelewy itp.

W momencie, kiedy ktoś wysłał Ci przelew ekspresowy w sobotę po 20:00, kiedy nie mamy księgowań, pieniądze będziesz miał na koncie następnego dnia roboczego.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 7 (10 785 wyświetleń)

Re.: EXPRESS ELIXIR -ZAJĘCIE KOMORNICZE

Nie jest żaden wymysł ??? Co ty człowieku za przeproszeniem pieprzysz ! - wskaż mi inne banki, które w ten sam sposób blokują pieniądze klientów !!! Uważałam ING ZA jeden z lepszych banków ale to jest jakaś kpina!!!! Istnieje coś takiego jak kwota wolna od zajęcia komorniczego!m i chyba algorytm potrafi dodawać do siebie cyfry wplat na rachunek ?? Poza tym Panie Abo pytanie dotyczyło godzin nocnych oraz dni wolnych od pracy!! Wskaż mi wiec oddział czynny po godzinie 20:00 lub w niedziele !!!
Odpowiedz
0 Lajków
Dangog6272
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
06-01-2020
Wiadomość 5 z 7 (6 925 wyświetleń)

Re: Re.: EXPRESS ELIXIR -ZAJĘCIE KOMORNICZE

A czy tak dużym problemem było by umieścić taka informacje w np. W zakładce „zajęcie egzekucyjne”?? Lub gdziekolwiek indziej w widocznym dla klienta miejscu podobnie jak inne informacje kompletnie nieważne lub reklamy produktów, ktore mało kogo interesują !! Wydaje mi się,ze informacja o tym, ze w przypadku choćby wpłaty pieniędzy przeznaczonych na ważne opłaty, rachunki etc. we wpłatomacie w sobotę o 21 zamrozi je aż do poniedziałku rano!!! A jesli w poniedziałek wypada święto to do wtorku! To chyba nie jest fair!!!!
Odpowiedz
0 Lajków
Dangog6272
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
06-01-2020
Wiadomość 6 z 7 (6 922 wyświetleń)

Re: Re.: EXPRESS ELIXIR -ZAJĘCIE KOMORNICZE

Twoje sugestie skierowałam do odpowiedniego zespołu. Faktycznie każdy bank ma swoje regulacje, a informacje o realizacji zleceń znajdziesz na naszej stronie: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1000407 (punkt 43).

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 7 z 7 (6 815 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy