Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

 
Odpowiedz
0 Lajków
krzysztof
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
2
03-08-2016
Wiadomość 1 z 92 (62 738 wyświetleń)

Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Tak myślałem .... nie ma takiego mądrego co ma jakąś wiedzę ....... PANI w banku odpowiedziała mi -" nie mogę bo nie mogę - ale czemu (ponawiam pytanie) - bo tak jest i już - pada odpowiedz ...... poczułem się jakby w PRZEDSZKOLU . Czy mam się spodziewać odcięcia prądu , gazu , wody , telefonu , C.O.- choć to akurat nie istotne jest latem, ponieważ mój Dowód Osobisty stracił ważność . No boki zrywać ........ Z ogromnym zaciekawieniem czekam na termin spłaty raty w waszym banku - bo chyba raczej jej nie pobierzecie - czy się mylę .
Pozdrawiam - czuwaj .
krzysztof
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
2
03-08-2016
Wiadomość 2 z 92 (62 665 wyświetleń)

Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Jesteśmy obowiązani do stosowania wobec naszych klientów środków bezpieczeństwa finansowego polegającego na identyfikacji i weryfikacji jego tożsamości - między innymi przez ustalenie i zapisanie cech dokumentu stwierdzającego Twoją tożsamość. Identyfikacja osoby składającej dyspozycję możliwa jest wyłącznie w oparciu o ważny dokument. Takie zasady wynikają z ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tekst jedn. DZ.U. z 2010 r Nr 46 poz. 276 z późń. zm.) .

Dodatkowo zawsze na kilka tygodni przed upływem daty ważności dokumentu, informujemy o tym użytkownika przez zalogowaniem się do bankowości internetowej.

Teraz tylko jeśli dodatkowo masz ważny paszport, możesz go wprowadzić do naszego systemu i normalnie korzystać z bankowości. Jeśli nie, to dopiero po wyrobieniu nowego dowodu osobistego.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 3 z 92 (62 662 wyświetleń)

Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Identyfikacja osoby składającej dyspozycję możliwa jest wyłącznie w oparciu o ważny dokument.- Tak to bardzo mocna kwestia ... tylko że ma jeden słaby punkt ,a mianowicie - nigdy -podkreślam -NIGDY przy składaniu zlecenia online nie został mi sprawdzony Dowód Osobisty .... gdybym go nie wiem np.zgubił nie miał , to spokojnie przy "kawce" puszczam zleconko . Więc poproszę komentarz do tego stwierdzenia i inny wykręt . Atak na marginesie to na podstawie jakiego PRAWA ,USTAWY... możecie tak działać ?
Odpowiedz
0 Lajków
krzysztof
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
2
03-08-2016
Wiadomość 4 z 92 (62 633 wyświetleń)

Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Prosimy klientów o aktualizację dowodów i wprowadziliśmy blokady, ponieważ Ustawa z dnia 16 listopada 2000r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tekst jedn. DZ.U z 2010r. Nr 46 poz. 276 z późn. zm.) nakłada na instytucje finansowe obowiązek stosowania wobec swoich klientów środków bezpieczeństwa finansowego polegających na identyfikacji klienta i weryfikacji jego tożsamości poprzez ustalenie i zapisanie cech dokumentu tożsamości klienta. Identyfikacja osoby składającej dyspozycję możliwa jest wyłącznie w oparciu o ważny dokument (zgodnie z ww ustawą, dokumentem takim jest dowód osobisty albo paszport).

Jednocześnie, dostęp do bankowości internetowej nie jest blokowany tj. klient może się zalogować i zmienić swoje dane – podać aktualny dokument tożsamości, co automatycznie skutkuje zdjęciem blokad. Nie są blokowane również transakcje spłaty kredytu oraz karty kredytowej. Bank mimo braku ważnego dokumentu pozwala na regulowanie wewnętrznych zobowiązań klienta, ponieważ transakcje spłaty zobowiązań własnych klienta nie podlegają raportowaniu.

Fakt zastrzeżenia dokumentu dokonanego w „Bazie dokumentów zastrzeżonych” nie jest równoznaczny z jego unieważnieniem jako dokumentu urzędowego zgodnie z Ustawą o dowodach osobistych .
Zastrzeżenie dokumentu w „Bazie dokumentów zastrzeżonych” jest usługą świadczoną przez instytucje finansowe, w tym banki która ma na celu zabezpieczenie klienta przed posłużeniem się innej osoby tym dokumentem, czyli ochronę klienta przed zaciągnięciem nowych zobowiązań, zawierania umów na skradziony, zagubiony dokument.
W sytuacji odnalezienia dokumentu można dokonać odwołania zastrzeżenia dokumentu.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 5 z 92 (62 572 wyświetleń)

Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Szanowny MarcinB odnoszę wrażenie iż nie bardzo ma pan wiedzę w temacie ponieważ nie mam możliwości wykonania jakiegokolwiek przelewu z zablokowanego konta - więc kredytu np. hipotecznego również nie spłacę .....
krzysztof
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
2
03-08-2016
Wiadomość 6 z 92 (62 439 wyświetleń)

Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Prosimy o kontakt z nami pod numerem 32 357 00 69 lub wysłanie do nas wiadomości przez bankowość internetową (Wiadomości).





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 7 z 92 (62 366 wyświetleń)

Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

A w jakim to celu mam się z "PAŃSTWEM" kontaktować telefonicznie ??? Tutaj nie dostanę odpowiedzi ?? Chyba oto chodzi aby inni użytkownicy mogli się dowiedzieć więcej o "WASZEJ" firmie , jak działa i czemu akurat tak ........P.s. Jednak się myliłem co do tego że skoro JA nie mogę korzystać z WŁASNEGO konta z powodu nieważnego dowodu osobistego, to rata kredytu (w WASZEJ FIRMIE) też nie spłynie  - no i spłynęła - czemu ? - innych zobowiązań nie byłem wstanie uregulować - też tych zdefiniowanych płaconych już jakiś czas - czemu ?  Dostane SENSOWNĄ odpowiedz ?

Odpowiedz
0 Lajków
krzysztof
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
2
03-08-2016
Wiadomość 8 z 92 (61 619 wyświetleń)

Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Miałem podobną stresującą sytuację,gdzie podczas pobytu w Norwegii nagle nie mogłem wykonywać przelewów przez 3 miesiace (opłacam nimi prawie wszystkie rachunki)Powód oczywiście nieważny już dowód osobisty.I zostałem więźniem własnych pieniędzy.Jakoś to przezyłem i zapomniałem ale po przeczytaniu tego wątku odnowa się we mnie zagotowało.Okazuje się że mogłem wprowadzić jako inny dokument paszport(który akurat miałem ważny i przy sobie)ale ktoś z infolinii jak dzwoniłem o powód blokady konta nie wspomniał o takim alternatywnym rozwiązaniu i o to mam żal.Miał być ważny nowy dowód!!!!Widać na tym forum doradcy wiedzą więcej niż ci "telefoniczni"Pozdrawiam

neeken
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
23-08-2016
Wiadomość 9 z 92 (61 558 wyświetleń)

Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

@krzysztof tak jak już wcześniej pisaliśmy nie blokujemy konta i dostępu do bankowości elektronicznej, tj. możesz się zalogować i zmienić swoje dane – podać aktualny dokument tożsamości, co automatycznie skutkuje zdjęciem blokad. Nie blokujemy też transakcji spłaty kredytu oraz karty kredytowej. Mimo braku ważnego dokumentu pozwalamy na regulowanie wewnętrznych zobowiązań klienta, ponieważ transakcje spłaty zobowiązań własnych klienta nie podlegają raportowaniu.

Blokujemy możliwość wykonywania transakcji płatniczych w bankowości elektronicznej. Wprowadziliśmy blokady, ponieważ Ustawa z dnia 16 listopada 2000r.  o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu  (tekst jedn. DZ.U z 2010r. Nr 46 poz.  276 z późn. zm.) nakłada na instytucje finansowe obowiązek stosowania wobec swoich klientów środków bezpieczeństwa finansowego polegających na identyfikacji klienta i weryfikacji jego tożsamości poprzez ustalenie i zapisanie cech dokumentu tożsamości klienta. Identyfikacja osoby składającej dyspozycję możliwa jest wyłącznie w oparciu o ważny dokument (zgodnie z ww ustawą, dokumentem takim jest dowód osobisty albo paszport). Przykto nam, że nie zgadzasz z tymi ustaleniami, jednak, mamy nadzieję, że te informacje będą wystarczające.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 10 z 92 (61 530 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy