Odpowiedz

wypłata z bankomatu- za granicą

Mam tylko przy sobie kartę bankomatową Direct, konto walutowe nie jest podłączone do tej karty, na koncie Direct jest saldo ujemne a na walutowym jest 60 euro. Pani z czatu zapewniała że pieniądze będę mógł wypłacić nawet jak nie jest podlaczone z walutowym. Co mam w takiej sytuacji zrobić jeżeli mój numer telefonu przypisany do konta nie działa za granicą....

Odpowiedz
0 Lajków
rosik30
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
28-07-2018
Wiadomość 1 z 6 (6 618 wyświetleń)

Re: wypłata z bankomatu- za granicą

Jeśli na koncie Direct nie masz dostępnych środków, nie będziesz mógł wykonać transakcji. Faktycznie jest tak, że aby płacić kartą za granicą, nie musi ona być połączona z kontem walutowy - wtedy jednak transakcja pobierana jest z konta w PLN. Jeśli połączysz konto walutowe z kartą VISA Zbliżeniową i będziesz płacić np. w EUR, unikniesz przewalutowania oraz prowizji (3% kwoty transakcji) za płatność w innej walucie.
Proszę napisz czy numer telefonu nie jest aktywny, zmienił się czy "chwilowo" nie działa? 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
424
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 6 (6 545 wyświetleń)

Re: wypłata z bankomatu- za granicą

Mam abonament taki z playa, że nie jest aktywny za granicą. Nie przychodzą kody autoryzacyjnę ani nic, poprostu jakby karty sim nie było. A nie mogę sobie pozwolić na czekanie 15 dni roboczych na kod aktywacyjny z zmiana numeru telefonu 

Odpowiedz
0 Lajków
rosik30
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
28-07-2018
Wiadomość 3 z 6 (6 533 wyświetleń)

Re: wypłata z bankomatu- za granicą

Rozumiem Cię, ale w tej sytuacji mogę zaproponować Ci tylko kontakt z operatorem telefonu komórkowego w celu aktywacji roamingu. Jak się uda to dostaniesz od nas wiadomość z kodem. Dzięki temu podłączysz konto walutowe do karty Visy. Druga opcja to właśnie zamówienie koperty z jednorazowym kodem do ponownej aktywacji. Czas oczekiwania na kopertę to ok. 14 dni kalendarzowych. Kopertę możemy wysłać za granicę, ale wcześniej musisz podać nam taki adres do korespondencji (zmianę zrobimy na infolinii pod numerem 32 357 00 69).

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 6 (6 474 wyświetleń)

Re: wypłata z bankomatu- za granicą

Jeżeli na koncie w pln mam minus, a na koncie walutowym mam pięniądze to czy będę mógł wypłacić normalnie gdy podłącze kartę z minusem do walutowej?

Odpowiedz
0 Lajków
rosik30
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
28-07-2018
Wiadomość 5 z 6 (6 383 wyświetleń)

Re: wypłata z bankomatu- za granicą

Jeżeli transakcja, którą będziesz wykonywał będzie w tej samej walucie co posiadane przez Ciebie konto to będzie to możliwe. W sytuacji w której waluta wypłaty będzie inna niż waluta Twojego konta pieniądze spróbujemy pobrać z konta w PLN na którym nie masz środków, a tym samym odrzucimy transakcję. Pamiętaj jednak, że zgodnie z zawartą z nami umową nie powinieneś przekraczać salda dostępnego na swoim koncie i powinieneś taką zaległość jak najszybciej spłacić.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 6 z 6 (6 337 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Numer karty oraz kod CVV

Dziękujemy za sugestię.

15-04-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry
We wtorek 9.04 otrzymałam decyzje ostateczna, w piątek podpisałam już umowę.
Trzymam kciuki, żeby u Państwa wszystko szybko i pomyślnie poszło

15-04-2024
Re: Numer karty oraz kod CVV

Wyobraźcie sobie jak bardzo idiotyczna jest ta argumentacja o bezpieczeństwie związanym z nieujawnianiem danych kart w APLIKACJI XD Waszak wszyscy się zgodzimy, że zdecydowanie bardziej bezpieczne jes...

15-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy