Odpowiedz

Zabezpieczenie karty płatniczej

Witam. 

Jakiś czas temu byłem w Sztokholmie. Kupiłem 2 noclegi w hotelu za pośrednictwem strony booking.com. I zastanawia mnie jedna rzecz. Żeby dokonać rezerwacji, musiałem wpisać numer karty, datę jej ważności i kod CVV. Gdy to zrobiłem, pieniądze natychmiastowo zeszły mi z konta. Nie musiałem wpisywać żadnego PINu, czy kodu autoryzacyjnego. Czytałem, że booking.com przesyła te wszystkie dane do hotelu, w którym zarezerwowałem pobyt. Czytałem, też jakąś opinię, że ktoś wszedł do hotelu, a na biurku leżało pełno dokumentów właśnie z danymi kart płatniczych. Moje pytanie jest następujące. Czy to naprawdę nie ma na to żadnego zabezpieczenia? Bo teoretycznie każdy może sobie wejść teraz do recepcji hotelu, w którym nocowałem i skorzystać z danych z mojej karty. Czy może jednak da się to jakoś zabezpieczyć? Posiadam kartę debetową.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
pazday
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-03-2018
Wiadomość 1 z 6 (6 133 wyświetleń)

Re.: Zabezpieczenie karty płatniczej

Niestety nie ma
Tak samo jak kiedyś nie było patentu na to gdy w sklepie pani odwracała kartę żeby niby sprawdzić czy jest na niej podpis a kamera hd rejestrowała twoje dane. Robiono to z premedytacją by później karty użyć.
Jedyna opcja w takich sytuacjach to usługa chargeback w ING
https://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/chargeback

Lub wykona karty i zgłoszenie sprawy na policję

Osobiście uważam ze powinno się każda transakcje potwierdzać odciskiem palca i mieć listę zaufanych sklepów jak to w przypadku blik. 3ds i jego brak rządzą się kolejno już innymi prawami.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 6 (6 130 wyświetleń)

Re.: Zabezpieczenie karty płatniczej

No to bardzo szkoda, bo wybieram się znów za granicę i chcę jutro zamówić hotel. I teraz nie wiem jak to najbezpieczniej zrobić.

Odpowiedz
0 Lajków
pazday
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-03-2018
Wiadomość 3 z 6 (6 123 wyświetleń)

Re.: Zabezpieczenie karty płatniczej

Booking jest dobry po mimo tych wad. W USA od lat kopiowano i przetwarzano cwlecdsne z kart. Cześć sklepów zapisuje je tez w tekstowej bazie danych. I tu zaczynamy dwuosobość gdyż ci beztroscy zabiorą głos i powiedzą no ale czym tu się matrwić, są procesy reklamacyjne, są organy ścigania no i to nie etyczne kraść. W Polsce się chowa wszyskto pod klucz, zakopuje, stawia pod ochroną, grozi palcem i przestrzega. Bo mamy rozwiniętą wyobraźnie i wiemy jak żle być może i jak potworni potrafią być ludzie. Mentalność vs beztroska&etyka Emotikon: Szczęśliwy tekst dobrej pracy.

W praktyce.

W innym banku miałem druga kartę płatnicza do konta, dla takich „kiepskich” kontrachentów. O gdy się ona psuła, to ja blokowałem zmieniałem nie tracąc zaufanych jakich miałem na drugiej karcie. W ing mamy kartę wirtualną, nie da się zapłacić nią wszędzie (istnieje już na ten temat wątek), ale zawsze to pośrednie rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (6 119 wyświetleń)

Re.: Zabezpieczenie karty płatniczej

Sprawa z taką formą płacenia jest jeszcze o tyle niefajna, że takie transakcje nie są z tego co widzę nigdzie księgowane, ani potwierdzane. Ciekawy jestem jak policja radzi sobie z takimi sytuacjami, skoro nie ma żadnych dowodów w postaci właśnie potwierdzenia transakcji.
Odpowiedz
0 Lajków
pazday
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-03-2018
Wiadomość 5 z 6 (6 101 wyświetleń)

Re.: Zabezpieczenie karty płatniczej

Po proszę abyś rozwinął.

W systemie bankowości widoczne są wszystkie transakcje. 

Może złe cię zrozumiałem. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 6 (6 063 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy