Odpowiedz

Zabezpieczenie karty płatniczej

Witam. 

Jakiś czas temu byłem w Sztokholmie. Kupiłem 2 noclegi w hotelu za pośrednictwem strony booking.com. I zastanawia mnie jedna rzecz. Żeby dokonać rezerwacji, musiałem wpisać numer karty, datę jej ważności i kod CVV. Gdy to zrobiłem, pieniądze natychmiastowo zeszły mi z konta. Nie musiałem wpisywać żadnego PINu, czy kodu autoryzacyjnego. Czytałem, że booking.com przesyła te wszystkie dane do hotelu, w którym zarezerwowałem pobyt. Czytałem, też jakąś opinię, że ktoś wszedł do hotelu, a na biurku leżało pełno dokumentów właśnie z danymi kart płatniczych. Moje pytanie jest następujące. Czy to naprawdę nie ma na to żadnego zabezpieczenia? Bo teoretycznie każdy może sobie wejść teraz do recepcji hotelu, w którym nocowałem i skorzystać z danych z mojej karty. Czy może jednak da się to jakoś zabezpieczyć? Posiadam kartę debetową.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
pazday
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-03-2018
Wiadomość 1 z 6 (6 095 wyświetleń)

Re.: Zabezpieczenie karty płatniczej

Niestety nie ma
Tak samo jak kiedyś nie było patentu na to gdy w sklepie pani odwracała kartę żeby niby sprawdzić czy jest na niej podpis a kamera hd rejestrowała twoje dane. Robiono to z premedytacją by później karty użyć.
Jedyna opcja w takich sytuacjach to usługa chargeback w ING
https://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/chargeback

Lub wykona karty i zgłoszenie sprawy na policję

Osobiście uważam ze powinno się każda transakcje potwierdzać odciskiem palca i mieć listę zaufanych sklepów jak to w przypadku blik. 3ds i jego brak rządzą się kolejno już innymi prawami.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 6 (6 092 wyświetleń)

Re.: Zabezpieczenie karty płatniczej

No to bardzo szkoda, bo wybieram się znów za granicę i chcę jutro zamówić hotel. I teraz nie wiem jak to najbezpieczniej zrobić.

Odpowiedz
0 Lajków
pazday
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-03-2018
Wiadomość 3 z 6 (6 085 wyświetleń)

Re.: Zabezpieczenie karty płatniczej

Booking jest dobry po mimo tych wad. W USA od lat kopiowano i przetwarzano cwlecdsne z kart. Cześć sklepów zapisuje je tez w tekstowej bazie danych. I tu zaczynamy dwuosobość gdyż ci beztroscy zabiorą głos i powiedzą no ale czym tu się matrwić, są procesy reklamacyjne, są organy ścigania no i to nie etyczne kraść. W Polsce się chowa wszyskto pod klucz, zakopuje, stawia pod ochroną, grozi palcem i przestrzega. Bo mamy rozwiniętą wyobraźnie i wiemy jak żle być może i jak potworni potrafią być ludzie. Mentalność vs beztroska&etyka Emotikon: Szczęśliwy tekst dobrej pracy.

W praktyce.

W innym banku miałem druga kartę płatnicza do konta, dla takich „kiepskich” kontrachentów. O gdy się ona psuła, to ja blokowałem zmieniałem nie tracąc zaufanych jakich miałem na drugiej karcie. W ing mamy kartę wirtualną, nie da się zapłacić nią wszędzie (istnieje już na ten temat wątek), ale zawsze to pośrednie rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (6 081 wyświetleń)

Re.: Zabezpieczenie karty płatniczej

Sprawa z taką formą płacenia jest jeszcze o tyle niefajna, że takie transakcje nie są z tego co widzę nigdzie księgowane, ani potwierdzane. Ciekawy jestem jak policja radzi sobie z takimi sytuacjami, skoro nie ma żadnych dowodów w postaci właśnie potwierdzenia transakcji.
Odpowiedz
0 Lajków
pazday
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-03-2018
Wiadomość 5 z 6 (6 063 wyświetleń)

Re.: Zabezpieczenie karty płatniczej

Po proszę abyś rozwinął.

W systemie bankowości widoczne są wszystkie transakcje. 

Może złe cię zrozumiałem. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 6 (6 025 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy