Odpowiedz

W jakiej walucie płacic za granicą (Islandia)?

Płacąc kartą za granicą w mało popularnej walucie w większości banków występuje przewalutowanie np. na euro, a potem dopiero na daną walutę. Dlatego bardziej opłaca się płacic kartą w euro niż w złotówkach.

W jakiej walucie opłaca się płacic za granicą w ING (zakładając, że ING nie oferuje kont w lokalnej walucie)?

Odpowiedz
0 Lajków
qj0n
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
26-11-2016
Wiadomość 1 z 2 (9 633 wyświetleń)

Re.: W jakiej walucie płacic za granicą (Islandia)?

Dla karty Visa wydanej do konta, płacąc w obcej walucie następuje przewalutowanie bezpośrednio z obcej waluty na PLN, według organizacji płatnicznej VISA. My pobieramy prowizję 3% kwoty transakcji za przewalutowanie.

Dla kart kredytowych dokonując płatności w obcej walucie, następuję przewalutowanie z obcej waluty na EUR, według organizacji płatniczej Visa lub Mastercard, a następnie jest przewalutowanie z waluty EUR na PLN, według kursu naszego banku.

Nie posiadamy kont prowadzonych w walucie jakim jest korona islandzka.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (9 577 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Mam nawet screeny i maile do naszego doradcy, bo wysyłam mu statusy jak tylko coś się zmieni. Więc niestety status „mamy już wszystko” może zmienić się na „czekamy na brakujące dokumenty”… I tak never...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy