Odpowiedz

W jakiej walucie płacic za granicą (Islandia)?

Płacąc kartą za granicą w mało popularnej walucie w większości banków występuje przewalutowanie np. na euro, a potem dopiero na daną walutę. Dlatego bardziej opłaca się płacic kartą w euro niż w złotówkach.

W jakiej walucie opłaca się płacic za granicą w ING (zakładając, że ING nie oferuje kont w lokalnej walucie)?

Odpowiedz
0 Lajków
qj0n
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
26-11-2016
Wiadomość 1 z 2 (9 587 wyświetleń)

Re.: W jakiej walucie płacic za granicą (Islandia)?

Dla karty Visa wydanej do konta, płacąc w obcej walucie następuje przewalutowanie bezpośrednio z obcej waluty na PLN, według organizacji płatnicznej VISA. My pobieramy prowizję 3% kwoty transakcji za przewalutowanie.

Dla kart kredytowych dokonując płatności w obcej walucie, następuję przewalutowanie z obcej waluty na EUR, według organizacji płatniczej Visa lub Mastercard, a następnie jest przewalutowanie z waluty EUR na PLN, według kursu naszego banku.

Nie posiadamy kont prowadzonych w walucie jakim jest korona islandzka.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (9 531 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy